Buitenlandse pers spreekt over "onzekerheid in België" na overwinning N-VA
13/06/'10
De monsterzege van de N-VA is ook de buitenlandse pers niet ontgaan. Op de websites van verschillende kranten waren vanavond al uitgebreide analyses te lezen over de Belgische parlementsverkiezingen. En die waren amper positief te noemen.
Zo staat op de site van de Spaanse krant El País in grote letters te lezen dat ons land "een lange periode van onzekerheid" tegemoet gaat door de "spectaculaire ommekeer" na de verkiezingen van zondag. Volgens de Britse BBC hangt een scheiding dan ook in de lucht.
De Duitse Frankfurter Allgemeine Zeitung en de Franse krant Le Figaro spreken dan weer over "een nog diepere kloof tussen Vlaanderen en Wallonië" en "een politieke aardbeving die de crisis tussen de Nederlands- en de Franstaligen in België dreigt te verergeren".
Zelfs buiten Europa is de overwinning van de N-VA belangrijk nieuws. "Separatisten winnen Belgische verkiezingen", schrijft The New York Times. "Een uitslag die de financiële markten nog meer zal verontrusten."
Enkel de Nederlandse nieuwssites NOS en NRC zijn wat minder pessimistisch en houden het op "een monsterzege" van De Wever en co.