zaterdag, 19 mei 2012
aanmelden registreren
 12° / 20° Licht bewolkt

N-VA: "Eerste keer betrapt met drugs: 50 euro boete"

26/05/'10 N-VA Wie voor de eerste keer betrapt wordt met drugs, moet een overlastboete van 50 euro krijgen. Als hij of zij minderjarig is, moeten de ouders worden ingelicht. Dat stelde gemeenschapssenator Louis Ide namens de N-VA op een studiedag over het drugsbeleid die de partij gisteren organiseerde in het Vlaams Parlement.

De N-VA is tegen ieder gedoogbeleid. Wat stelt de partij nog voor?

* Bij de tweede betrapping met drugs moet de zaak naar de rechter en die moet een stage of cursus kunnen opleggen.

* Drugsdelinquenten met lichte feiten moeten in een apart, gesloten ontwenningscentrum worden ondergebracht waar ze verplicht moeten afkicken. In die instelling kunnen bodyscans worden uitgevoerd in het kader van een therapie.

* Om dit mogelijk te maken moet het beroep van klinisch psycholoog wettelijk worden erkend. Tegelijkertijd is een kenniscentrum over het drugsbeleid nodig en moet het volledige drugsbeleid naar de Gemeenschappen worden overgeheveld. Momenteel zijn 24 verschillende ministers bezig met de strijd tegen de drugs en dat is echt te veel.

* Bovendien voeren Vlaanderen en Wallonië een totaal verschillend drugsbeleid. De top-5 van de gerechtelijke arrondissementen waar vele methadongebruikers zijn, bestaan allemaal uit Franstalige arrondissementen. Luik heeft 1.199 methadongebruikers, Antwerpen 401.

Een opgemerkte gast op de studiedag was de Britse gevangenispsychiater Theodore Dalrymple. Hij werkte twintig jaar lang in de bajes met drugsverslaafden en hij beweert dat alle gevestigde ideeën over heroïneverslaafden fout zijn.

Methadon doet de heroïneverslaafde niet afkicken, maar schept gewoon een extra verslaving, namelijk aan methadon, zo betoogt hij. Afkicken van heroïne heeft volgens hem maar weinig fysieke ontwenningsverschijnselen tot gevolg. In ieder geval veel minder dan ontwennen van alcohol. De lichamelijke last bij ontwenning van heroïne overstijgt die van een griepje niet. Afkicken is gewoon een kwestie van willen afkicken, aldus Dalrymple. Het bewijs ziet hij in het feit dat Mao in China in enkele dagen tijd 20 miljoen opiumverslaafden liet afkicken door ze met executie te bedreigen.

Volgens Dalrymple stelen heroïneverslaafden niet omdat ze verslaafd zijn, het is net andersom: drugsverslaafden geraken aan de drugs omdat ze crimineel zijn. De gemiddelde heroïneverslaafde die Dalrymple in de gevangenis begeleidde, had al minstens 50 criminele feiten gepleegd voor hij met drugs begon.

Het huidige drugsbeleid is volgens Dalrymple mislukt omdat men de verslaafden te veel pampert, terwijl ze zelf zouden moeten willen afkicken. Maar dat laatste wordt helemaal niet gestimuleerd.

JDW

Alles over

19 reactiesLees alle reacties | Reageer zelf

16/06/'10 N-VA Flor Van Noppen heeft voor het eerst in 38 jaar geen behaarde bovenlip. Het Kamerlid van N-VA had beloofd zijn snor af te scheren als hij zondag opnieuw verkozen zou worden. En belofte maakt schuld. Zondagnacht werd het scheerschuim …

15/06/'10 N-VA Bart De Wever hoopt de regeringsonderhandelingen te kunnen afronden tegen 1 september. "Ik zou hopen dat we er tegen 1 september door zijn, bij wijze van spreken." Hij benadrukt tegelijkertijd dat het niet om een strikte deadline gaat. Dat … 9

15/06/'10 N-VA Bart De Wever wilde dat VRT-presentatrice Phara de Aguirre zich bij hem verontschuldigde en dat is blijkbaar gebeurd. Want gisteren zat De Wever al weer oog in oog met Phara tijdens het 'Kopstukkendebat' voor de VRT. Phara had vorige week … 10

14/06/'10 N-VA Bart De Wever wil niet perse premier worden. Dat heeft de voorzitter van N-VA maandag tijdens een internationale persconferentie bekendgemaakt. De Wever wil de functie van premier zelfs aan een Franstalige politicus voorleggen, "als dat tot … 12

14/06/'10 N-VA Door de verkiezingen krijgt N-VA in Kamer en Senaat samen 63 personeelsleden bij en stijgt de overheidsdotatie van de partij met 4,6 miljoen euro. Dat berekenden Karolien Weekers en Bart Maddens (politologie, KULeuven). De politieke partijen … 3

14/06/'10 N-VA Bart De Wever gaat ervan uit dat het probleem rond Brussel-Halle-Vilvoorde "voor eens en voor altijd" kan worden opgelost tijdens de regeringsonderhandelingen. Dat zei de N-VA-voorzitter maandag op Radio 1. N-VA heeft altijd gezegd … 11

13/06/'10 N-VA Bart De Wever is zonder concurrentie dé grote overwinnaar van deze verkiezingen. Voor de Kamer haalt N-VA vermoedelijk een kleine 30 procent van de stemmen, voor de Senaat zelfs ruim 33 procent. Die lijst werd niet toevallig door hem getrokken. …