Sánchez zorgt voor eerste Rabobank-zege
15/07/'12
Tour de France 2012
De Spanjaard Luis León Sánchez (Rabobank) heeft zondag de veertiende etappe in de Ronde van Frankrijk gewonnen. Sánchez kwam na een lange ontsnapping alleen aan in Foix. De Brit Bradley Wiggins blijft leider.
Na een veertigtal kilometer glipte Sagan weg uit het peloton. Hij kreeg Paulinho en Kruijswijk mee. Wat later kwamen daar nog eens acht renners bij, waaronder onze landgenoot Philippe Gilbert, Luis León Sánchez, Gorka Izagirre, Sandy Casar en Peter Velits.
Spijkers
Op de Mur de Péguère brak de kopgroep uiteen. Na een aanval van Casar konden enkel Gilbert, Sánchez, Sagan en Izagirre volgen. In het peloton zetten de mannen van Sky zich voorop. Evans kreeg tot twee keer toe met pech af te rekenen, maar Wiggins maande zijn ploegmaten aan om te wachten. In de finale werden ook Wiggins en andere renners geteisterd door lekke banden. Toeschouwers hadden spijkers op de weg gestrooid.
Op veertien kilometer van de streep demarreerde Sánchez. De andere vluchters raakten niet meer tot bij hem en zo zorgde de Spanjaard voor de eerste zege van zijn team Rabobank in deze Tour de France.
47 seconden later kwam groen trui Sagan als tweede over de finish. Casar werd derde, Gilbert eindigde op de vierde plaats. Het peloton - mét Evans - kwam meer dan 18 minuten na Sánchez binnen. Bradley Wiggins behoudt de gele leiderstrui.
Foto: Luis León Sánchez
Foto Photo News