Omega Pharma-Quick.Step jaagt opnieuw op Contador
25/05/'12
Wielrennen
Twee jaar na zijn eerste poging levert Patrick Lefevere een nieuwe inspanning om Alberto Contador (foto) voor zijn ploeg te strikken. De Spanjaard werd, op papier, een vrije renner nadat hij door SaxoBank werd ontslagen na zijn dopingschorsing.
Die schorsing, opgelopen voor zijn clenburolplasje in de Tour van 2010, loopt af op 4 augustus. In welk team hij de Eneco Tour en de daaropvolgende Vuelta afwerkt, is nog niet duidelijk. Contador zelf liet al verstaan dat hij zijn comeback het liefst in het shirt van SaxoBank maakt. Als dank voor de morele steun die manager Bjarne Riis hem tijdens de aanslepende rechtsgang gaf. Maar er zitten kapers op de kust. Een daarvan is Omega Pharma - Quick-Step.
"Ik ben altijd geïnteresseerd in een vrije renner met grote mogelijkheden. Dat liet ik via via ook weten aan het management van Contador. Maar van een deal is zeker nog geen sprake. In eerste instantie probeer ik een datum te prikken voor een gesprek", verklapt manager Patrick Lefevere. "Wij zijn geen onbekenden voor elkaar. Ik onderhandelde eerder al met Alberto tijdens een verblijf in ons land voor een paar criteriums en ik reisde ooit naar Madrid voor een gesprek. Voor juni verwacht ik geen resultaten."
De vraag is of de ploeg over genoeg budget beschikt om een dure vogel als de Spanjaard aan te werven. "Het geld groeit niet op onze rug, maar voor een kampioen als Contador maak je hoe dan ook extra budget vrij.
LLN
Foto Reuters