Greipel mikt net als concurrent Gilbert op Milaan-Sanremo
29/10/'11
Wielrennen
André Greipel moet het dit jaar met nog maar acht overwinningen stellen, heel wat minder dan de 22 in 2010. Zonder ploegmakker Philippe Gilbert had dat veel meer kunnen zijn, zegt de Duitser in het Nederlandse blad WielerRevue.
Een van de hoogtepunten dit jaar was de ritzege van Greipel tegen Mark Cavendish in de Tour de France. De Duitser moest echter vaak het onderspit delven tegen Lotto-kopman Gilbert.
"Philippe kon overal winnen, dus moesten we in zijn dienst rijden. Als het hem dan niet lukte, mocht ik het nog in de sprint proberen. In mijn koersen met Gilbert wist hij altijd wel wat speciaals te doen, zodat hij voor de zege meestreed", klinkt het.
Volgend jaar zal hij geen rekening meer moeten houden met de Waal, want Gilbert trekt naar BMC. Greipel hoopt in 2012 dan ook wat meer te winnen. "Een nieuwe ritzege in een grote ronde zou natuurlijk mooi zijn en ook Milaan-Sanremo zie ik als een groot doel. Die koers past goed bij mijn mogelijkheden. Ik hoop dat ik er in 2012 al voor de zege kan meestrijden."
Een opvallend detail: ook Gilbert heeft van Milaan-Sanremo zijn hoofddoel gemaakt.
Beeld: Photonews