Oscar Freire tekent voor een jaar bij Katusha
20/10/'11
Wielrennen
Oscar Freire (35) ruilt het Nederlandse Rabobank voor het Russische Katusha. De Spanjaard ondertekende een contract voor een jaar, zo meldt cyclingnews.com donderdag.
De drievoudige wereldkampioen overwoog naar verluidt te stoppen maar had ook aanbiedingen op zak van onder meer Omega Pharma-Quick Step, Lotto-Ridley en Geox. Volgens cyclingnews zwichtte Freire voor Katusha omdat er in 2012 een rist Spanjaarden voor het WorldTour-team zal rijden en de selectie met de jonge Denis Galimzyanov slechts een pure sprinter in de rangen telt.
Bovendien wil Oscar Freire volgend jaar nog een laatste keer proberen Milaan-Sanremo of het WK te winnen, twee wedstrijden die hij al drie keer op zijn palmares heeft staan. Ook een vierde olympische deelname (in Londen) staat hoog op zijn lijstje.
Bij Katusha zal Freire samenwerken met Erik Zabel, de legendarische Duitse spurtbom die werd aangetrokken om de snelle mannen van het team te begeleiden.