Boasson Hagen en Kern veroveren kampioenentrui
24/06/'11
Wielrennen
Edvald Boasson Hagen heeft zich voor het vijfde jaar op rij tot Noors kampioen in het tijdrijden gekroond.
De klassebak van Team Sky reed zijn dichtste concurrent Reidar Borgersen (Joker Merida) - over een afstand van vijftig kilometer - zowaar op ruim twee minuten. Het brons was voor Lorents Ola Aasvold (Plussbank-Cervélo).
In Canada waren de bloemen voor Svein Tuft. De sterke man van Spidertech deed in de straten van Toronto beter dan Christian Meier (UnitedHealthcare) en David Veilleux (Team Europcar).
Aleksandr Pliuschin heeft zijn Moldavische wegtitel dan weer met een jaar verlengd. De Katjoesja-renner kaapte de zege weg voor Oleg Berdos (De Rosa) en Sergui Cioban (Tusnad).
In Polen en Luxemburg werd er tegen de klok gereden. Winnaars daar waren respectievelijk Tomasz Marczynski (CCC) en Christian Poos (Differdange). De gebroeders Schleck waren er nog niet bij, zondag zijn ze wel van de partij in de strijd tijdens de wegrit.
Geen Cancellara
De Denen kregen een verrassende kampioen. Rasmus Christian Quaade snelde naar de tijdrittitel. De 21-jarige renner van het bescheiden Concordia-Himmerland deed onder meer Jakob Fuglsang (Leopard Trek, tweede) en favoriet Alex Rasmussen (HTC, vierde) blozen.
Europcar-renner Christophe Kern mag dan weer een jaar lang aan alle tijdritten deelnemen in de Franse kampioenentrui. De man die eerder een rit in de Dauphiné wist te winnen, won in Boulogne-sur-Mer voor Christophe Riblon (AG2R) en Geoffroy Lequatre (Team RadioShack).
In Zwitserland was de titel voor Martin Kohler (BMC). Fabian Cancellara (Leopard-Trek) paste opnieuw. In Letland mocht Gatis Smukulis een feestje bouwen.