Clijsters voorbij eerste obstakel in Australian Open
16/01
Tennis
Kim Clijsters (WTA-14) heeft zich makkelijk geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De Portugese Maria Joao Koehler (WTA-222) kon enkel in de eerste set wat weerstand bieden, maar ging nadien kopje onder: 7-5 en 6-1. Clijsters ontmoet in de tweede ronde Stephanie Foretz Gacon (WTA-107).
Ook Olivier Rochus (ATP-54) bereikte vlot de tweede ronde, Steve Darcis (ATP-85) moest opgeven door hevige krampen. Voor Yanina Wickmayer (WTA-26) zit de Australian Open er in het enkelspel op. Onze landgenote ging met 5-7 en 2-6 onderuit tegen de Kazachse Galina Voskoboeva (WTA-55).
Lees ook Rochus vlot naar tweede ronde, Darcis geeft op
In haar eerste partij sinds haar heupblessure in Brisbane ging Clijsters rustig van start. Koehler speelde zonder complexen en had vertrouwen opgebouwd in haar drie wedstrijden in de kwalificaties. Toch stond Clijsters op geen enkel moment een breakpunt toe en ging ze bij 6-5 door de opslag van de Portugese. Goed voor 7-5 setwinst.
Daarna was de veer gebroken bij Koehler die begon te mekkeren en meer fouten begon te maken. Clijsters speelde geconcentreerd en liep uit tot 3-0 en 4-1. Met nog eens een break pakte ze ook de tweede set vlotjes met 6-1.
Aanpassen
Achteraf blikte de Limburgse redelijk tevreden terug. "Ik had het moeilijk om de opslag van mijn opponente te lezen en het was ook even aanpassen om tegen een speelster uit te komen die je nog nooit ontmoet hebt", begon ze.
"Het duurde een tijdje eer ik het juiste ritme gevonden had, maar toen dat lukte, had is meestal wel controle over de wedstrijd. Ik vond dat ik goed bewoog en me goed positioneerde", stelde ze.
"Ik denk dat niemand op een Grand Slam zeven perfecte wedstrijden
speelt. Soms moet je jezelf door die eerste duels knokken en dat
tikkeltje extra vinden op de belangrijke punten. Toch ging mijn opslag
goed op de belangrijke momenten, maar alles kan beter."
Clijsters moest lang wachten om aan haar partij te beginnen. Het
duel voor het hare, tussen thuisspeler Bernard Tomic en de
Spanjaard Fernando Verdasco, duurde immers meer dan vier uur. "Ik heb
driemaal opgewarmd", aldus Clijsters, die nog amper last ondervindt van
haar heupblessure. "Makkelijk is al dat wachten natuurlijk niet, maar
je moet actief proberen te blijven."
Foto Belga