Lansink tweede in jumping in Mechelen
30/12/'11
Andere sporten
Nina Fagerstrom won gisteren de GP Jumping van Mechelen, voor onze landgenoot Jos Lansink (foto). Drie nationaliteiten stonden op het podium, maar alledrie werken en wonen ze in België. Vrijdag gaat de wereldbekerwedstrijd echt van start met onder meer drie leden van de familie Philippaerts.
Met 15 kwamen ze terug voor de barrage. De Spaanse Pilar Cordon (Nuage Blue) beet de spits af en deed dat meteen foutloos.
Het zou haar finaal een derde plaats opleveren. Pilar Cordon woont in het Brusselse Wisbecq en wordt getraind door haar partner Gilbert De Roock.
Pilar hield zes combinaties de leiding, tot Jos Lansink haar chrono verbeterde.
Jos deed dat met Casper van Spieveld, waarmee hij vorig jaar out of the blue derde werd in de Wereldbeker.
Casper zagen we dit jaar niet zoveel in actie. Maar als Lansink buitenkomt, mist hij zelden het podium. Casper sprong maandag enkel de Masters en werd gereserveerd voor deze GP.
Zijn tijd in de barrage werd alsnog verbeterd door Nina Fagerstrom, een Finse die woont en werkt in Wolvertem voor de handelsstal van Stephan Conter. Nina is de amazone in vorm in Mechelen. Ze won deze week al twee proeven en stond al driemaal op het podium. Rik Hemeryck werd zevende, Ludo Philippaerts (Kassini Jac) tiende na één fout in de barrage.

Drie Philippaertsen aan de start
Vrijdagmiddag volgt een speciaal moment op de jumping in Mechelen. Het wonderjaar van de familie Philippaerts krijgt dan een wel heel unieke apotheose. Voor het eerst in de geschiedenis komen drie leden van dezelfde familie aan de start van een Wereldbeker: Ludo (48), en tweelingzonen Nicola en Olivier Philippaerts. Met hun 18 jaar zijn zij tevens de jongste deelnemers ooit aan een WB.
KVL
Foto onder: Peter Van den Bulck
Foto boven: Photo News