Twintiger sterft na ongeval met drie vrienden
26/04/'11
Temse (9140)
Lucas Meersman (20) uit Steendorp (Temse) is zaterdag overleden na een auto-ongeluk in Willebroek. Hij reed tegen een paal en werd met zijn drie vrienden uit de auto gekatapulteerd. De drie zijn buiten levensgevaar.
Lucas Meersman en drie van zijn vrienden hadden tot zaterdagochtend gefeest in discotheek Carré in Willebroek. Toen bestuurder Lucas de oprit naar de A12 richting Puurs wilde nemen, ging hij hevig uit de bocht.
“Daardoor is de auto tegen een elektriciteitspaal terechtgekomen.
De vier inzittenden werden hierdoor uit de wagen gekatapulteerd.
We hebben een verkeersdeskundige ter plaatse gestuurd.
Wellicht was het ongeval te wijten aan overdreven snelheid”, zegt Nele Poelmans, woordvoerster van het parket van Mechelen.
Zaakvoerder
Lucas en zijn vrienden werden meteen naar het Universitair Ziekenhuis van Edegem overgebracht.
Daar overleed Lucas enkele uren later aan zijn verwondingen. Zijn drie vrienden, drie Temsenaars die in 1990 werden geboren, zijn buiten levensgevaar. Lucas volgde zijn humaniora in de Onze-Lieve-Vrouw- Presentatie-school in Bornem. Op zijn twintigste was hij al medezaakvoerder van L&C Dental Ceramics, een tandtechnisch labobedrijf in Tielrode (Temse) dat door zijn ouders werd opgericht.
Zijn moeder Caroline Lenaerts reageert geschokt op het overlijden van haar enige zoon. Ze gelooft niet dat het ongeval veroorzaakt werd door overdreven snelheid. “Ik wil benadrukken dat Lucas niet te snel reed en dat hij niet te veel gedronken had. We zijn zaterdagochtend meteen naar het ziekenhuis gereden, maar onze zoon heeft het niet gehaald. We moeten nu verder leven voor onze dochter. Ons bedrijf zal de komende dagen uiteraard gesloten zijn. We willen dit in alle rust kunnen verwerken.”
De begrafenis van Lucas vindt volgende zaterdag om 12u plaats in de kerk van Steendorp.
CWIL