Bende pluimt drankenhandel
11/08/'11
Dendermonde (9200)
Een dievenbende ging dinsdagnacht aan de haal met voor meer dan 36.000 euro aan drank en vaten van drankenhandel Maes in Hoogveld. De mannen hadden voor hun inbraak een camionette gehuurd en reden drie keer af en aan om heel de voorraad te kunnen overbrengen.
Drankencentrale Maes in het industrieterrein Hoogveld werd dinsdagnacht letterlijke drooggelegd. Tussen 1u en 3 u 's nachts kregen ze een professionele dievenbende over de vloer die het slot van de voorraadplaats forceerde, en er met hun stock vandoorging.
Zestig volle biervaten
"Er werd een aanzienlijke hoeveelheid dranken gestolen", stelde zaakvoerder Bart Maes vast. "Zowel volle vaten en bakken als lege vaten werden meegenomen. In totaal ging het om zestig volle biervaten en nog eens honderdvijftig lege vaten en bekken met leeggoed.We schatten het verlies op ruim 36.000 euro."
Bewakingscamera's
Aan de hand van de beelden van de bewakingscamera's kan Maes de inbraak reconstrueren. "Het gaat om een viertal dieven", stelde de man vast.
"Ze laadden de dranken in een camionette die ze gehuurd hadden bij een autoverhuurbedrijf, en reden verschillende keren af en aan. Tijdens elke rit werd de camionette begeleid door een grijskleurige auto. Een handlanger stond heel de tijd op de uitkijk. De camionette van de inbrekers moest vaak verscheidene pogingen ondernemen om naast de opslagplaats te kunnen parkeren. Dat kwam vermoedelijke doordat er af en toe andere auto's langsreden."µ
Voor Maes blijft het ondertussen gissen naar de plannen die de dieven hebben met al de gestolen drank. "Ik vermoed wel dat ze een afzetmarkt zullen hebben", zegt hij. "Het Brusselse of Antwerpse nachtleven zijn mogelijke bestemmingen."
BERT FOUBERT