Politie moet wegspringen voor bestuurder
11/06/'12
Mechelen (2800)
Een inspecteur van de Mechelse politie is zondagnacht bijna aangereden door een bestuurder die aanvankelijk weigerde te stoppen voor alcoholcontrole. Het rijbewijs van de man werd ingetrokken.
De bestuurder reed tegen hoge snelheid over de Zandpoortvest. Commissaris Maurice Dommicent: "Pas op het laatste nippertje ging hij volop in de remmen. Maar hij kon niet meer tijdig stoppen, en reed onze collega, die moest wegspringen, ei zo na aan. Vervolgens weigerde hij een verklaring af te leggen." Ook een andere bestuurder met 1,8 gram pro mille alcohol in het bloed moet het een tijdje zonder rijbewijs stellen.
In de totaal liet de lokale politie in de nacht van zondag op maandag 545 mensen blazen. Daarvan hadden er tien te veel gedronken. Er waren niet alleen controles op de Zandpoortvest, maar ook op de R6 en op de Antwerpsesteenweg. 140 voertuigen werden ook gecontroleerd op snelheid. Daarvan reden er 18 te snel.
SVH