"OCMW gaat combitaks betalen"
23/05/'12
Heist-op-den-Berg (2220)
N-VA vreest dat het Heistse OCMW al te vaak zal moeten opdraaien voor de nieuw ingevoerde combitaks.
De combitaks werd goedgekeurd op de gemeenteraad. De partijen gaven allemaal hun goedkeuring. Enkel Jan Baestaens (ETA) onthield zich, omdat er volgens hem te veel onduidelijkheden in het reglement zitten.
Volgens de combitaks moeten mensen die overlast veroorzaken en door de politie meegenomen worden 100 euro betalen. "Zo moet de maatschappij niet opdraaien voor de overlast die deze mensen veroorzaken", motiveerde burgemeester Luc Vleugels (CD&V) op de gemeenteraad.
Bert De Haes van N-VA vreest wel onverwachte effecten. "Veel mensen die geregeld overlast veroorzaken, leven van een uitkering van het OCMW. Ze zullen hun taks niet kunnen betalen en eigenlijk komt het er dan op neer dat het OCMW ervoor opdraait", klinkt het.
"Dat is geen reden om een geldelijk sanctiesysteem niet in te voeren", vindt Vleugels. "Nu is het altijd ten laste van de maatschappij als de politie moet opdraven om een dronken persoon op te halen. Samen met de plaatsing van camera's, inspanningen van cafébazen en mogelijk nog andere maatregelen kan dit beleid de overlast in het centrum terugdringen. We blijven ook overleggen met scholen en cafébazen om te kijken of er nog maatregelen nodig zijn."
Bert Provoost