Laakdal opent mountainbikenetwerk de Merode
10/10/'11
Laakdal (2430)
Op zaterdag 15 oktober zal het hele MTB netwerk de Merode openen. Dit netwerk verbindt de 3 mountainbikeroutes van Laakdal, Herselt en Scherpenheuvel-Zichem -via Tessenderlo en Westerlo- met elkaar.
“Het gaat hier om het allereerste mountainbikenetwerk in onze provincie”, zegt sportschepen Benny Smets (sp.a). “Dit netwerk verbindt drie permanente mountainbikeroutesen is goed voor zo'n 122 kilometer fietsplezier, het is een echt mountainbikeparadijs. Een deel van de mountainbikeroute loopt langs de oevers van de Kleine Laak. In deze groene omgeving fietsen sportievelingen langs enkele natuurgebieden zonder dat dit afbreuk doet aan het rustige karakter van deze gebieden. Ze doorkruisen een zeer gevarieerd gebied van zowel loofbossen, dennenbossen als weilanden. Er zijn enkele stroken in de buurt van Eindhout Berg die al een behoorlijke moeilijkheidsgraad hebben.”
Bij regenweer of in de winter is het nog goed fietsten op het mountainbikepad. Er zijn routes van 18 of 28,5 kilometer en voor de die-hards is er tevens de mogelijkheid om de rit uit te breiden met het mountainbike netwerk van De Merode, Averbode Bos en Heide, waardoor u ritten kan maken van meer dan 100 km door Herselt, Laakdal, Scherpenheuvel en Diest. De routes zijn terug te vinden op de website van Laakdal
Het project is gegroeid tijdens de zoektocht naar een permanent mountainbikepad in Laakdal. Tijdens de bespreking met de verschillende actoren was ook de VLM aanwezig die Averbode Bos en Heide volop aan het ontwikkelen en ordenen waren.
Er zou daar ook een wandel, mountain en- ruiterpad ontwikkeld worden. Daaruit is dan de idee gegroeid om een mountainbikenetwerk over het ganse Merode gebied en de deelnemende gemeente uit te rollen. De bestaande mountainbike routes zouden herbekeken worden en de mogelijkheid onderzocht om deze met verbindingslussen met elkaar te verbinden. Na ongeveer 4 jaar kan het mountainbike netwerk de Merode zaterdag 15/10 officieel geopende worden.
“Zelf heb ik het Laakdals pad zeer veel gereden tijdens mijn zoektocht naar het mogelijke paden. Tijdens de zoektocht hebben we sport en natuur moeten verzoenen, in het begin was dit niet eenvoudig maar uiteindelijk ben ik persoonlijk zeker tevreden met het resultaat en wil ik Agentschap Natuur en bos, Bloso, de bosgroep, natuurpunt, VLM, provinciale sportdienst,…bedanken voor de samenwerking. Voor mij is het zeker zwaar genoeg maar voor de zeer ervaren en getrainde mtb-er mocht het wel nog zwaarder en avontuurlijker zijn”, zegt Smets
Voor de kostprijs voor de bewegwijzering, start – en verbindingsborden is er een verdeling gebeurd tussen provinciale sportdienst, VLM en bloso gemaakt. Voor laakdal was dit +-25.000€. De inbreng van de gemeente was het plaatsen van de bewegwijzeringspalen en borden door personeel van de gemeente.
Op 15/10 is het programma als volgt:
8:00 – mogelijkheid om het parcours per fiets te ontdekken (20, 40 en 60km)voor alle sportievelingen 9:00 – inhuldiging startbord door de gemeente Laakdal, de Vlaamse Landmaatschappij, BLOSO en de provincie Antwerpen, in aanwezigheid van Yves Verbruggen (wereldkampioen MTB marathon) 9:45 – start mountainbiketocht genodigden (20km), aansluitend met een receptie
Stefan Helsen