Nieuwbouw zorgcentrum kost veel meer dan gepland
14/09/'11
Arendonk (2370)
De nieuwbouw van woonzorgcentrum Sint-Isabella zal 1 miljoen euro duurder zijn dan aanvankelijk gedacht.
Tijdens de jongse gemeenteraad werd er een nieuwe kredietopening van 1 miljoen euro voor de nieuwbouw van woon-zorgcentrum Sint- Isabella en het Sociaal Huis goedgekeurd.
“Door een btw-stijging van zes naar twaalf procent stijgt de prijs voor de vernieuwingen aanzienlijk.
Ook zijn door de lopende werkzaamheden heel wat kamers niet beschikbaar en een lege kamer kost uiteraard geld. Bovendien zijn we uitgegaan van een minimalistische raming”, verduidelijkt OCMWvoorzitter Mark Lissens (CD&V).
Oppositiepartij A+ vindt dit onbegrijpelijk, maar dat verrast Lissens niet. “Jullie werken systematisch tegen”, reageert hij laconiek.
“Wij zijn van mening dat het beheer van het OCMW drastisch moet veranderen”, zegt gemeenteraadslid Benny Maes (A+).
“Dat er minder inkomsten zijn doordat er in het zorgcentrum kamers leegstaan door de werkzaamheden moet toch ingecalculeerd zijn. En waarom wordt er van een minimalistische raming uitgegaan?” vraagt Benny zich af. “Volgens ons had deze extra kredietopening vermeden kunnen worden en dan hadden we van begin af aan een realistisch beeld op de totale kostprijs.”
Voorlopig kosten de vernieuwingen ongeveer 7 miljoen euro.
WIWI