Parade, Boekenbal en tentoonstelling voor 75 jaar Boekenbeurs
06/10/'11
Kiel (2020)
Boek.be heeft donderdag het programma van de jubileumeditie van de Boekenbeurs voorgesteld. De 75ste Boekenbeurs bestrijkt 20.000 m2, herbergt 60.000 boeken, telt 101 standhouders en ontvangt zowat 800 auteurs. Op het boekenevenement worden 175.000 bezoekers verwacht tussen 31 oktober en 11 november.
Na een periode van 82 jaar met enkele jaren geen beurs, is de Boekenbeurs toe aan zijn 75ste editie. Dat wordt onder de aandacht gebracht
met een parade van het stadscentrum naar de Boekenbeurs op 30 oktober, een Boekenbal, muziekoptredens, een songwedstrijd en een e-paviljoen.
Voorts is er opnieuw een Auteurspodium, kinderopvang en zijn er vier themadagen (Leven in Balans, Boek en Film, Madammendag, Hete Hangijzers), leerkrachtendagen en een Ketnetdag. De Boekenbeurs zet ook opnieuw in op duurzaamheid. Verkeerstellingen en bezoekersenquêtes moeten informatie opleveren voor een mobiliteitsplan.
Nog donderdag werd de tentoonstelling over de 74 voorbije Boekenbeurzen in het Antwerpse Letterenhuis geopend. "Een sfeerbeeld over hoe
de Boekenbeurs is en was", zegt Antwerps schepen van Cultuur Philip Heylen. "En een tijdsdocument over hoe we in Vlaanderen met een
boek omgaan." Hij wees er nog op dat het voor Antwerpen ontzettend belangrijk is om thuishaven van de Boekenbeurs te zijn en blijven.
De Boekenbeurs vindt plaats in Antwerp Expo van 31 oktober tot en met 11 november, dagelijks van 10 tot 18 uur en op donderdag tot 22
uur. Tickets kosten 4 tot 8 euro, gratis tot 11 jaar. Een "druktemeter" op de website geeft aan wanneer het druk of rustiger is.
www.boekenbeurs.be
Beeld Photo News