Vernieuwd zwembad Sorghvliedt opent weldra de deuren
29/03/'10
Hoboken (2660)
Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het Hobokense zwembad Sorghvliedt. Tegen het begin van de zomer kunnen zwemliefhebbers hun eerste duik nemen in het vernieuwde zwembad.
Op vrijdag 30 mei 2008 startte de stad Antwerpen met de renovatiewerken aan zwembad Sorghvliedt. Na deze werken zal het zwembad Sorghvliedt niet enkel voldoen aan de VLAREM-wetgeving, maar zal het ook uitgerust zijn met tal van nieuwigheden om het zwemplezier te vergroten.
Het vernieuwde zwembad bevat verschillende zwemzones. Zo is er niet alleen een 25 meterbad, maar ook een nieuw en groter instructiebad, peuter- en kleuterbaden met verschillende dieptes, een fontein en een kleine glijbaan, bubbelbaden met aromatherapie en een grote buitenglijbaan van 60 meter.
Uitstel
Het zwembad opent tegen het begin van de zomer 2010 zijn deuren. De verbouwingen zitten nu in de laatste rechte lijn naar de opening. Oorspronkelijk zou het zwembad eind 2009 openen. Een aantal zaken dwongen het stadsbestuur om de opening uit te stellen:
> De staat van de binnenbetegeling van het 25 meterbad was slechter dan oorspronkelijk ingeschat. De stad besliste daarom om de betegeling volledig uit te breken en het zwembad opnieuw te betegelen.
> De strenge winter heeft ook invloed op de latere openingsdatum. Zo is het onmogelijk om beton te storten bij temperaturen onder nul, waardoor de bouwwerken vertraging opliepen.
> Tijdens de renovatie zijn bovendien enkele meerwerken opgedoken die de aannemers niet voorzien hadden, maar wel noodzakelijk bleken. Zo moest er bijvoorbeeld in een nieuwe elektrische installatie voorzien worden.