Bar Tabac weer open na overlijden cafébaas
29/12/'11
Antwerpen (2000)
Bar Tabac, het populaire café aan de Waalsekaai, is weer open. Woensdagavond werd er de eerste pint getapt sinds het overlijden van de geliefde cafébaas Michel Bierlin (39).
Niet alleen Bar Tabac, maar ook eigenaar, dj, barman en sfeermaker Michel was de laatste jaren een begrip geworden in het Antwerpse uitgaansleven. Wie een glaasje wilde drinken of gewoon flink wilde doorzakken, vond zijn weg naar de gezellige kroeg.
Het plotse overlijden van Michel, die na een hersenbloeding in het ziekenhuis belandde waar hij een week later overleed, kwam dan ook als een shock. Voor Stef en Sandra Van Der Wildt, die Michel tien jaar geleden steunden om het café over te nemen, was de beslissing snel gemaakt: Bar Tabac moest weer open.
"Bar Tabac was Michels passie. Hij heeft het café gemaakt tot wat het de laatste jaren was en hij was daar terecht trots op. Dat konden we niet zomaar laten verloren gaan", vertelt Sandra.
En toch voelt die eerste avond zonder Michel vreemd aan. "Ik heb de hele tijd het gevoel dat hij hier ergens zit, rustig een pintje te drinken en zich amuseert", glimlacht Stef.
"Bedoeling is om dezelfde sfeer te behouden, hetzelfde personeel staat weer achter de toog, en we krijgen veel steun van de vaste klanten, allemaal vrienden van Michel."
GDEW
Foto Wim Hendrix