Hoge Gezondheidsraad waarschuwt voor energiedrankjes

hoge gezondheidsraad waarschuwt voor energiedrankjes

06/01/'10 Met energiedrankjes zoals Red Bull, Burn en Monster moet je erg voorzichtig zijn. Dat is het advies van de Hoge Gezondheidsraad (HGR).

In die drankjes zit namelijk heel wat cafeïne. Dat kan een verslavend effect hebben en gezondheidsproblemen (hoofdpijn, angstaanvallen en prikkelbaarheid) veroorzaken.

Wie veel cafeïne gebruikt, zou ook makkelijker verslaafd kunnen raken aan nicotine, alcohol of cannabis. De drankjes kunnen zelfs fatale gevolgen hebben voor mensen die intensief sporten.

"Zwangere vrouwen, vrouwen die borstvoeding geven en mensen jonger dan 16 jaar zouden de drankjes beter helemaal mijden", aldus Stefaan De Henauw van de Universiteit Gent. "De jongeren zullen de drankjes vaak gebruiken in het uitgaansleven. Daar is het gevaar dat de combinatie van die energiedrankjes met overdreven alcoholgebruik kan leiden tot gedrag dat sociaal problematisch is."



Bekijk alle artikels binnen wetenschap

ReactiesWat vind jij?

  • 2/2

    Lieke Smidts BERCHEM (ANTWERPEN), 13 januari '10 om 14:26 Ongepast?

    En zo is het met alles....TE is teveel,als men snoept kan dat geen kwaad maar als men TEveel snoept word men dik. Alcohol drinken kan geen kwaas maar TEveel alcohol is schadelijk voor de gezondheid Roken kan geen kwaad maar als men TEveel rookt kunde doodgaan en ga zo maar door.
    ID=568188 / GEBRUIKER=288104
  • 1/2

    alphonsus willems GEEL, 09 januari '10 om 10:30 Ongepast?

    Oké, roken is ongezond. Nu komt er nog eens de energiedrankjes bij, binnenkort de alcoholpops en de vette hap. Wat blijft er nog over? Water en salade.
    ID=565372 / GEBRUIKER=139221

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

andre greipel wint tour down under classic
olivier rochus eerste belg clijsters zakt naar 14e plaats
maaseik steviger op kop na zege in herk

She

onthaalouders willen geen zieke kinderen meer in opvang
eddy wally opent eigen museum in rusthuis
phara de aguirre vervangt martine tanghe

Vakantie

vakantiegangers naar de rechter door stinkend schip
canada verkennen met tips van inwoners
met een app naar bonaire

Autonieuws

nieuw opel mokka
fiatbaas wil 20pct minder autoproductie
facelift seat ibiza

Video's

  extern kritiek n va op vlaamse partijen
  extern sp a verdedigt beleid regering
  extern kerstbomen verhakselen is beter