Rel tussen N-VA en atv over zendschema
14/09/'12
Verkiezingen 2012
De N-VA is razend over de voorstellen van de regionale zender atv over de deelname van de partij aan de tv-debatten in de aanloop naar 14/10. Zo is de N-VA voorlopig niet uitgenodigd voor het debat over de Antwerpse mobiliteit.
De tv-zender baseerde zich voor het zendschema van zijn tv-debatten op de politieke realiteit na de verkiezingen van 2006: hoe groter de partij, hoe groter de deelname aan de debatten.
Met vervelende gevolgen voor de N-VA, want die veroverde in 2006 - toen nog in kartel met CD&V - slechts één zetel in de Antwerpse gemeenteraad en werd dus beschouwd als 'kleine' partij. Het gevolg: de N-VA werd (voorlopig) niet uitgenodigd voor de debatten over economie, mobiliteit en de haven. En dat terwijl het gewicht van de partij anno 2012 volgens de peilingen vele malen groter is.
N-VA heeft dan ook grote problemen met de logica van atv, waardoor de Stadspartij (sp.a/CD&V), Groen en het VB meer aan bod zouden komen in de debatten.
Bart De Wever (rechts op foto) ontkent de huizenhoge misnoegdheid niet, maar hij wil er geen commentaar op geven. "Wij hebben intern nog niet uitgemaakt hoe we hiermee omgaan en of we in deze context nog wel willen deelnemen aan de atv-debatten", zegt hij.
Atv
Bij atv wil politiek journalist en presentator Karl Apers niet reageren. Hij verwijst door naar zijn hoofdredacteur Hans Hellemans.
Hellemans reageert: "Wij hebben een voorstel voor een uitzendschema gestuurd naar alle partijen, en we wachten nu op de reacties. Uiteraard zijn we bereid om daarmee rekening te houden. Tot nu toe heeft alleen de N-VA gereageerd."
LEX MOOLENAAR