Sonck: "Lukaku moet zijn kracht beter gebruiken"
04/03/'10
Anderlecht-youngster Romelu Lukaku maakte woensdagavond zijn debuut voor de Rode Duivels in de oefeninterland tegen Kroatië (0-1). "Het was niet al te makkelijk om mij aan te passen aan de speelstijl, die toch wel verschilt van die Anderlecht", aldus de 16-jarige aanvaller na afloop. Collega Wesley Sonck (Club Brugge) vindt dat Lukaku nog veel beter kan.
Bondscoach Advocaat liet Lukaku starten. De Kleine Generaal gunde de tiener uiteindelijk 75 speelminuten. "Ik heb gedaan wat de coach me gevraagd heeft, of heb dat althans geprobeerd", aldus Lukaku. "Scoren zou fantastisch geweest zijn, maar dat zal dan voor volgende keer zijn. Ik heb geprobeerd om aanwezig te zijn voor doel."
Sterke punten
Wesley Sonck, in de tweede helft spitsbroeder van Lukaku, levert harde maar faire kritiek op de Anderlecht-speler. "Ik vond dat Lukaku te weinig gebruik maakte van zijn kwaliteiten. Zijn sterke punt is zijn kracht en diepgang. Hij stond te veel met de rug naar de goal."
"Dat de bondscoach hem dat gevraagd had? Het is niet omdat de bondscoach je iets vraagt, dat je je sterke punten niet moet benutten. Door zijn kracht kun je hem niet opzijzetten."
Balvaster
Sonck vond eveneens dat wisselwerking tussen hem en Lukaku niet vlot verliep. De 16-jarige parel zou ook nog wat balvaster moeten worden. "Hij zal woensdag wel ervaren hebben dat dit niet de Belgische competitie is. Maar met hard werken moet hij het internationale niveau aankunnen."
Over zijn eigen prestatie was Sonck wel tevreden. Hij kon naar verluidt enkele goede aanvalsacties opzetten. "Het is positief dat Advocaat vertrouwen in mij heeft. De bondscoach weet perfect wat hij aan me heeft."