Ecclestone: "Teamorders moeten kunnen"

ecclestone teamorders moeten kunnen

26/08/'10 Als het van Bernie Ecclestone afhangt, krijgt Ferrari geen zware boete voor het incident met de teamorders tijdens de Grote Prijs van Duitsland. “Ik vind teamorders een interne aangelegenheid voor de teams", zegt de intussen 79-jarige F1-paus.

Enkele dagen na het incident veroordeelde de FIA Ferrari al tot een boete van 100.000 dollar omdat het team zijn piloot Felipe Massa opdracht had gegeven om collega Fernando Alonso te laten voorbijsteken (lees ook: Teamorder aan Massa levert Ferrari boete op). Op 8 september dreigt die straf nog op te lopen.

"Ik denk dat de perceptie die er momenteel heerst over teamorders helemaal fout is", vertelt Ecclestone. "Teams beginnen het seizoen met als doel het pilotenkampioenschap én het constructeurskampioenschap te winnen. Slechts één rijder kan de titel pakken, maar voor het constructeurskampioenschap moeten beide rijders punten scoren. In functie daarvan moet het team zijn zaakjes regelen.”

"Titelkandidaat steunen"

"Wanneer er in mijn tijd een rijder was die nog kans maakte op de wereltitel dan steunden we die. Zo zou ik het nog doen", gaat Ecclestone verder.

"Stel dat Alonso had geprobeerd om Massa in te halen en daarbij gecrasht was, zoals de Red Bulls in Istanboel... Geloof me: Red Bull is zich diep aan het bezinnen over teamorders. En McLaren ook, want het had bijna hetzelfde probleem.”

"Wat we moeten voorkomen, zijn orders tussen twee verschillende teams. Stel: wij vechten voor de titel en jullie niet, maar ik vraag jullie om opzij te gaan. Dát zijn de teamorders die we moeten stoppen", aldus de grote man achter de Formule 1.



Bekijk alle artikels binnen motorsport

ReactiesWat vind jij?

  • 1/1

    hubert van acker BERCHEM (ANTWERPEN), 26 augustus '10 om 14:08 Ongepast?

    En beste B.Ecclestone, wat met kamikazepiloten zoals o.a. Schumie, nie meer doen jongen. Voor sommige zou een beetje dicipline op het circuit geen overbodige luxe zijn.
    ID=709795 / GEBRUIKER=258683

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

kbvb beslist morgen 14u over bekerduel tussen lierse en lokeren 2
kbvb beslist morgen 14u over bekerduel tussen lierse en lokeren
gaat bekerduel lierse lokeren door kbvb beslist morgen

She

vier bekende vrouwen geven zich bloot voor ook getest op mensen
huldiging peter goossens in extremis afgeblazen na ongeval
actrice lotte pinoy zwanger op rode loper

Vakantie

elfstedentocht gekte bereikt ook hotels
romantiek all in en adults only in mexico
cruisetoerisme in belgie neemt steeds toe

Autonieuws

nissan invitation concept
twee vrouwen op drie krijgt stress van dit winterweer
kart gratis mee met autokanaal be

Video's

  extern welke doping nekte contador
  extern kasteelheer had grote schulden
  extern stijging aantal stamceldonoren