"Alex Higgins stierf niet aan kanker, maar aan de hongerdood"
26/07/'10
Volgens snookerspeler Jimmy White is de tweevoudige wereldkampioen Alex Higgins (61) van de honger overleden. "Het is niet de kanker die hem kapot maakte, die had hij overwonnen", zegt White. "Alex weigerde nog te eten. De laatste tijd overleefde hij alleen op Guinness. Op het einde woog hij geen veertig kilo meer."
"Alex negeerde smeekbedes van vrienden en familie. We konden alleen in afschuw toekijken hoe hij langzaam wegkwijnde."
'Hurricane' Higgins en 'Whirlwind' White zijn altijd beste maatjes geweest. "Toen ik het nieuws hoorde, heb ik uren geweend. Ik bewonderde hem. Ik was het niet altijd eens met wat hij deed, maar ik hield van de man. Hij is een vriend die ik nooit zal vergeten."
"Higgins heeft het snooker naar een hoger niveau getild. De opmars van de sport eind jaren 70, begin jaren '80 is helemaal aan hem te danken. We zijn een genie en één van de grootste kampioenen aller tijden kwijt."
"Ik was waarschijnlijk de meest charismatische speler ooit ", verklaarde Higgins zelf eerder dit jaar. "Dat is wat mensen me vertellen. Ze klampen me aan en vragen me wanneer ik terugkom om die zogenaamde snookerspelers van tegenwoordig eens goed op hun donder te geven. Mijn gezondheid laat dat momenteel niet toe. Maar God, ik zou het graag doen."
Lees ook Snookerlegende Higgins verliest gevecht tegen kanker