Specificaties Apple-tablet uitgelekt via Twitter
27/01/'10
Apple-topman Steve Jobs heeft woensdag in San Francisco zijn nieuwste digitale hebbeding onthuld. De specificaties van de zogenaamde Apple-tablet waren enkele uren eerder op de dag echter al uitgelekt via Twitter (www.twitter.com/jason).
De bron is niet van de minste. Jason Calcanis is een bekende webondernemer in de VS, o.a. stichter van Weblogs en TechCrunch50. Indien we de man mogen geloven (en die kans is zeer reëel), gaat het inderdaad om een webtablet en heeft hij het apparaat al enkele weken persoonlijk mogen uittesten.
Volgens Calcanis is de Apple-tablet – de naam wil hij nog niet vrijgegeven – “ het meest indrukwekkende toestel ooit”. Het apparaat is “superstabiel voor videoconferencing” en “fantastisch voor kranten”. De volgende technische specificaties van de tablet staan op zijn website:
- Een Oled-scherm
- Het besturingssysteem is een variant van het iPhone OS
- Meerdere applicaties gelijktijdig mogelijk
- Twee duimpads voor muisbewegingen
- Vingerafdruk-beveiliging
- Zonne-energielader aan de achterzijde
- HDTV-tuner ingebouwd
- Games (o.a schaken en Farmville-applicatie)
- Twee camera’s (voor- en achterzijde)
- Draadloos keyboard en externe monitor mogelijk
- Goede batterijduur
- Richtprijs in VS: 599, 699 en 799 dollar
RP
Lees ook:
Apple toont vanavond zijn nieuwe supergadget
Galerij