vrijdag, 10 mei 2013
aanmelden
Betrokken 11° / 16° Betrokken

Metallica sluit Werchter Boutique af

28/05/'12 Media & Cultuur Een vrije dag, een stralende zon en een topaffiche: het stond in de sterren geschreven dat de 2012-versie van Werchter Boutique een succes ging worden. Alle 52.000 tickets waren al weken uitverkocht.

De muzikale aftrap werd om 13 uur gegeven door Ghost. Deze Zweedse mystery band - de leden zijn steevast vermomd als geestelijken - grossiert in occulte, met satanisme stoeiende seventiesrock. Hun debuut 'Opus Eponymous' leverde hen heel wat bekende fans op. James Hetfield van Metallica bijvoorbeeld. Bij een groot publiek zijn ze echter nog niet zo bekend.

We zagen deze Zweden zo'n halfjaar geleden in de AB, en waren toen zeer onder de indruk. We vroegen ons toen echter ook af of dit wel zou functioneren bij daglicht op een festivalpodium. Het antwoord: ja. Ook al komt de muziek van deze satanische neppaus en zijn broeders toch beter tot haar recht in een donkere zaal.

Gojira

Na de geestelijken van Ghost hebben net de geweldenaars van Gojira een loodzware groove over de wei van Werchter gelegd. De sympathieke Franzosen knalden vanaf het begin - 'The heaviest matter of the universe' was al het tweede nummer - en hebben ongetwijfeld heel wat zieltjes gewonnen. Of zoals de kerel achter ons het uitdrukte: "Kvindawelgoe." Voor hem en voor alle fans van hondsbrutale en complexe metal: over een maand brengt Gojira een nieuw album uit. Wij konden 'L'enfant sauvage' al eens beluisteren: topplaat!

Channel Zero

Met het toepasselijke 'Hot summer' - we zijn hier collectief aan het braden - opende de Belgische metaltrots Channel Zero rond kwart voor vier zijn concert. Franky DSVD en co stelden niet teleur. Tijdens 'In the city' zagen we onze eerste circle pit, en 'Suck my energy' was het eerste collectieve kippenvelmoment.

Een door een intussen zo goed als volle wei meegebrulde 'Help' sloot de set af, waarna 'Black fuel' de voor de hand liggende toegift was. Oké, het was een thuismatch, maar toch: veni vidi vici voor Franky en de zijnen. Drie bands zijn hier al gepasseerd; nog drie te gaan. Maar wat voor drie: Mastodon, Soundgarden en uiteraard Metallica.

Mastodon

Het Amerikaanse Mastodon heeft net zijn set beëindigd. Deze band geldt al jaren als een van de meest spannende bands in het harde genre, maar echt doorbreken naar een groot publiek lukte nog niet. Nog niet, want stilaan komt er verandering in de zaak. Mastodon stond dit weekend op Pinkpop en staat volgende maand op Rock Werchter. En daarnet dus op Boutique.

En zoals steeds stelde de band niet teleur. Er werd uitgebreid geput uit het laatste album 'The hunter' (2011), met uiteraard ook de radiohit 'Curl of the burl', maar ook ouder materiaal van deze intussen al twaalf jaar bestaande band passeerde de revue. Het Pink Floydiaanse 'Creature lives' sloot de ijzersterke set af.

Terwijl Mastodon speelde, kreeg Channel Zero backstage een gouden plaat voor 10.000 verkochte exemplaren van 'Feed 'em with a brick'.

Soundgarden

Soundgarden vormt samen met Pearl Jam, Nirvana en Alice in Chains de 'big four' van de grunge. Van die vier legendarische bands heeft Soundgarden altijd het meest metal geklonken, dus is hun plaats op Boutique zo gek nog niet. Voor veel aanwezigen op de wei was het de eerste keer dat ze de band live zagen, want Soundgarden splitte in 1997 en is pas opnieuw aan het musiceren sinds eind 2010.

Al heel vroeg in de set passeerde 'Spoonman', terwijl die andere grote hit, 'Black hole sun', op het einde kwam. Tussenin: een resem groovende nummers, gelardeerd met de gouden stem van Chris Cornell. Soundgarden vormde met dit optreden het voorlopige hoogtepunt van deze Boutique.

Metallica

De winnaar van Werchter Boutique is bekend: Metallica. James Hetfield en co zijn zo'n halfuur geleden aan hun concert begonnen, en met massaal meegezongen klassiekers als 'Master Of Puppets' en 'For Whom The Bell Tolls' tekent zich nu al een heuse triomftocht af.

Extra maatregelen door hitte

Vanwege de hitte namen de organisatoren extra maatregelen. Zo werd aan de inkom gratis drinkwater uitgedeeld en ook op het festivalterrein zelf was gratis water beschikbaar.

Tom DE SMET
Foto Cia JANSSEN

Alles over

Meest gelezen
  • Twee tieners uur lang gegijzeld in oude loods twee tieners uur lang gegijzeld in oude loods

    10:40 Update   Mechelen (2800) Een 19-jarige jongen en zijn 17-jarige vriend zijn dinsdag door drie gewapende mannen meer dan een uur lang gegijzeld in een oude fabrieksloods in de Vekestraat in Mechelen. Toen een van hen wou …

  • Politie takelt 150 auto's op Zuiderdokken politie takelt 150 auto s op zuiderdokken

    06:47 Antwerpen (2000) Nu de Sinksenfoor uiteindelijk toch plaatsvindt op de Gedempte Zuiderdokken, moet het plein in allerijl klaargemaakt worden om de foorkramers te ontvangen. Maandag plaatste de politie op en rond …

Regionaal nieuws
Recent Nieuws
Meer Recent Nieuws