Geen seks, geweld of politiek in Chinese biënnale Jan Hoet
13/05/'12
Media & Cultuur
De Chinese organisatie van de biënale van Jan Hoet legt de Vlaamse curator heel wat beperkingen op. Zo mag hij geen seks, geweld of politiek opnemen tijdens zijn expositie in Yinchuan dit najaar. Hoet zelf wil niet zomaar toegeven. Dat meldt Het Nieuwsblad.
Hoet wil in Yinchuan een klassieke expositie bouwen met als thema 'De egopositie van de kunstenaar'. Luc Tuymans, Michaël Borremans, Wim Delvoye en Matthieu Ronsse horen bij het zestigtal deelnemende kunstenaars.
Enkele door Hoet voorgestelde kunstenaars mogen van de organisatie niet deelnemen. "Zij kozen intussen kunstenaars die pandaberen en draken schilderen", klaagt Hoet aan. "Dat is niet serieus. De pandabeer is belangrijk in China, dat weet ik, maar toch gaan we daar een hartig woordje over moeten praten."
Toch denkt Hoet dat uiteindelijk alles wel in orde zal komen.
Archieffoto PhotoNews