Indonesische kettingroker (2) is gestopt
03/09/'10
De 2-jarige Ardi Rizai, die bekend werd als één van de jongste kettingrokers ter wereld, heeft sigaretten afgezworen. Dat meldt een woordvoerder van de Indonesische kinderbescherming.
In mei ontstond er heel wat ophef in Indonesië nadat er op het nieuws beelden werden uitgezonden van een kind van 2 dat verslingerd was aan sigaretten.
De vader van de kleine Ardi gaf toe dat hij zijn zoon na 18 maanden een eerste sigaret had aangeboden. Een half jaar later bleek de jongen volledig verslaafd te zijn. Dagelijks rookte hij 40 sigaretten. Als hij er geen kreeg, werd hij woest.
De Indonesische autoriteiten zaten verveeld met de zaak. Ze probeerden de ouders van de jongen te overtuigen om hem te laten stoppen met roken. De vader zag dat in eerste instantie niet zitten. Volgens hem zag zijn zoon er gezond uit.
Intussen is Ardi toch gestopt. Hij zou met zijn moeder naar Jakarta zijn getrokken om er een speciale behandeling te volgen. Die heeft hij met succes beëindigd, blijkt nu.
Bekijk de beelden van de 2-jarige roker op YouTube: