Waalse oma (51) oudste Belg die bevalt van drieling

waalse oma 51 oudste belg die bevalt van drieling

03/09/'10 Een 51-jarige vrouw uit Frasnes-lez-Anvaing, in de provincie Henegouwen, heeft afgelopen woensdag in een ziekenhuis in Doornik een drieling op de wereld gezet. De ukjes zullen Enzo, Diego en Joris gedoopt worden. Nooit eerder beviel een 50-plusser in ons land van een drieling.

Marianne Dedessulesmoustier onderging begin dit jaar in een ziekenhuis in de Spaanse stad Barcelona een kunstmatige inseminatie. In België is die ingreep bij vrouwen ouder dan vijftig bij de wet verboden.

In totaal heeft de Henegouwse nu al twaalf kinderen en drie kleinkinderen. "Ik was me bewust van de risico's", aldus de kersverse mama. "Maar ik voel me nog zo jong. Deze jongens zijn een godsgeschenk."

In ons land zouden elk jaar amper dertig drielingen geboren worden. Amper 7 à 8 50-plussers bevallen van een kind.



Bekijk alle artikels binnen in de rand

ReactiesWat vind jij?

  • 4/4

    Douwe Dabbert KAPELLEN (ANTWERPEN), 03 september '10 om 10:39 Ongepast?

    Mijn vader heeft kinderen tsn de 10 en 18 jaar met zijn jongere vrouw, maar hij is er 73 (!), welsiwaar jeugdig en vitaal, maar wij, kinderen uit eerder huwelijk en dertigers en veertigers, houden ons hart vast, want niemand is het eeuwige leven beschoren.... Ik begrijp helemaal niet waarom die mevrouw, terwijl ze al troste moeder en grootmoeder mag zijn, haar geluk niet beseft. Dit is ziek en egoïstisch! Die jongens zullen uitgelachen worden én hun moeder op jonge leeftijd verliezen!
    ID=715624 / GEBRUIKER=977752
  • 3/4

    BIE Sv KAPELLEN (ANTWERPEN), 03 september '10 om 10:03 Ongepast?

    @anne-marie: Inderdaad! Het is zeer egoïstisch om op die leeftijd nog kinderen te krijgen! Met een beetje pech kunnen die kinderen op hun 25ste, hun ouders in het rusthuis gaan bezoeken!
    ID=715572 / GEBRUIKER=948460
  • 2/4

    Lieke Smidts NIJLEN, 03 september '10 om 09:57 Ongepast?

    @anne-marie dewachter ,kinderen krijgen na je 40ste is zowieso al een risico. Daarom word zelfs hier in België niet gedaan aan ivf na je 40ste.
    ID=715567 / GEBRUIKER=288104
  • 1/4

    anne-marie dewachter BERCHEM, 03 september '10 om 09:47 Ongepast?

    Onverantwoord. Ben zelf 52 en heb nog jonge kinderen, naast volwassen zonen, maar de jongste, een adoptiezoontje is wel 7. Nu is mevrouw nog jong, ok, goed voor haar, maar binnen 10 jaar is ze wel een zestiger en beginnen de jongens aan hun tienerjaren... Dat kunstmatyige insemnatie bij 50-plussers verboden is in belgië is een goede zaak. Er is een tijd voor alles en kinderen krijgen na je 50ste vind ik een uiting van extreem egoïsme.
    ID=715541 / GEBRUIKER=312283

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

voetbal blijft veilige sport aantal blessures neemt af
familie borlee gaat bij michael johnson op bezoek
belgische outfits voor londen 2012 voorgesteld

She

steeds meer jonge vrouwen kopen appartementen om alleen te wonen
peter goossens mijdt hof van cleve
tien procent van de mannen leest e mails partner

Vakantie

de mooiste stranden van mexico
romantisch weekend in oostende
plan je fietstochten online

Autonieuws

kart gratis mee met autokanaal be
nieuw fiat 500l
schadevergoeding aan eigenaar van honda civic wegens niet zuinig genoeg

Video's

  extern medaille voor clint eastwood
  extern mokerslag voor personeel bekaert
  extern onzekerheid voor vele gezinnen