Makelaars innen weer helft van verzekeringspremies

04/02/'10 De zelfstandige makelaars hebben in 2008 weer iets meer dan de helft van alle verzekeringspremies in ons land geïnd. Ze knaagden daarmee iets af van de verkoop van verzekeringen via de banken. Ook de directe verkoop ging iets lager.

De winst van de makelaars - die hun polissen bij verschillende maatschappijen betrekken - ging vooral ten nadele van de verkoop via het netwerk van de banken. Dit verloor 1,5% aan marktaandeel. Dat kwam door de lage belangstelling van spaarverzekeringen, producten die nauw aansluiten bij een bankbelegging. Door de financiële crisis waren die in 2008 uit de gratie gevallen.

De beroepsfederatie Assuralia wijst erop dat de keuze voor het verkoopkanaal sterk verschilt naargelang het type van verzekering. Transportverzekeringen lopen voor 96,3% via makelaars. Bij schadeverzekeringen voor particulieren (brand, auto, familiale,...) pikken verzekeringsagenten die voor 1 maatschappij werken 13% weg en gaat de rechtstreekse verkoop via internet en telefoon lopen met 16%. Voor individuele levensverzekeringen staat de bankverzekering uitgesproken aan de leiding, met de makelarij als voornaamste uitdager.

JVG



ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Makelaars innen weer helft van verzekeringspremies'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

ann wauters tekent bij wnba team seattle storm
kbvb beslist morgen 14u over bekerduel tussen lierse en lokeren 2
gaat bekerduel lierse lokeren door kbvb beslist morgen

She

vier bekende vrouwen geven zich bloot voor ook getest op mensen
huldiging peter goossens in extremis afgeblazen na ongeval
actrice lotte pinoy zwanger op rode loper

Vakantie

elfstedentocht gekte bereikt ook hotels
romantiek all in en adults only in mexico
cruisetoerisme in belgie neemt steeds toe

Autonieuws

nissan invitation concept
twee vrouwen op drie krijgt stress van dit winterweer
mercedes sketcht citan

Video's

  extern aardbeving doodt 13 filipijnen
  extern welke doping nekte contador
  extern kasteelheer had grote schulden