Russische economie kent recordkrimp

russische economie kent recordkrimp

01/02/'10 De Russische economie heeft een bijzonder moeilijk 2009 achter de rug, het nationale inkomen is met 7,9 procent gekrompen. Vooral de lage prijs van ruwe olie, een van de belangrijkste exportproducten, speelt het land parten.

In 2008 kon de Russische economie nog een groei optekenen met 5,6 procent. De daling over 2009 is de grootste ooit gemeten door de Russische statistische dienst Rosstat, maar valt nog mee vergeleken met de verwachtingen.

In december ging premier Vladimir Poetin nog uit van een krimp met 8,5 tot 8,7 procent van het nationale inkomen. Vooral de bouw, industrie en de hotelsector deelden in de klappen.

BRIC-landen

De overige drie BRIC-landen - dat zijn de 'groeilanden' Brazilië, Rusland, India en China - deden het in 2009 een stuk beter. In Brazilië bleef de bbp-daling beperkt tot -1,2 procent. India kon een groei van 7,9 procent voorleggen en de Chinese economie groeide zelfs met 10,7 procent.



ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Russische economie kent recordkrimp'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

wickmayer brengt belgie terug tot 1 1 in fed cup
hellebaut over 1m97 in 2e match na comeback
flipkens verliest fed cup openingsmatch

She

meiden zijn bang van orale seks
met een incestrelatie tussen broer en zus heb ik geen problemen
siegfried bracke weer even journalist veel gezelliger dan bij vrt

Vakantie

zorgeloos op skivakantie vertrekken
wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app

Autonieuws

kia track ster concept
een keer teveel fout geparkeerd
skoda citigo nu ook als vijfdeurs

Video's

  extern ellende op de weg door sneeuw
  extern sneeuw vertraagt skivakantie
  extern het blijft nog even winteren