Quick opent acht halalvestigingen

quick opent acht halalvestigingen

05/01/'10 Hamburgerketen Quick serveert sinds half december 2009 enkel nog halalburgers in acht Franse steden.

Halal betekent rein en wil zeggen dat de dieren ritueel en zonder verdoving geslacht werden. De sharia, de islamitische wet, stelt dat moslims enkel dit soort vlees mogen consumeren. Het aangeboden voedsel wordt dan ook gekeurd door specialisten die zijn verbonden aan de lokale moskeegemeenschap en de grote moskee van Parijs.

Het gaat om Quick-restaurants in Toulouse, Marseille (twee), Roubaix, Villeurbanne, Argenteuil, Garges-lès-Gonesse en Buchelay. Een aankondiging aan de toegangsdeuren wijst de bezoeker op het islam-correcte karakter van het hamburgerrestaurant.

"Niet onschuldig"

“Deze kwestie is niet zo onschuldig als ze op het eerste gezicht lijkt”, reageert het Vlaams Belang op dit nieuws. “Grootwarenhuizen, winkels en restaurants die halalproducten verkopen of serveren geven toe aan de druk van de radicale islam die een blinde navolging van de sharia eist. Alleen al door het aanbieden van deze producten geeft men radicale moslims de gelegenheid hun strenge islamitische regels verder op te dringen.”

Het Vlaams Belang en de Steden Tegen Islamisering (STI) kondigen dan ook acties aan voor wanneer dit fenomeen zich ook naar België zou verplaatsen.

TVB



ReactiesWat vind jij?

  • 6/6

    herman hermaneke MERKSEM (ANTWERPEN), 07 januari '10 om 00:26 Ongepast?

    Triestig: maar The show must go on.
    ID=563529 / GEBRUIKER=458167
  • 5/6

    Frans Wouters ANTWERPEN, 06 januari '10 om 14:01 Ongepast?

    Terug naar de middeleeuwen, na al het protest en wetten vOOr het dierenwelzijn! Dag Quick, onze familie zie je niet méér. Lust trouwens toch geen schapenburgers :-)
    ID=563097 / GEBRUIKER=338448
  • 4/6

    Gerry van troyen BOOM, 06 januari '10 om 07:07 Ongepast?

    Behoren hamburgerketens dan niet tot Westers verderf? Opeens niet meer...
    ID=562659 / GEBRUIKER=462108
  • 3/6

    Albert Georges HERSELT, 05 januari '10 om 18:45 Ongepast?

    Mij zien ze niet meer in de quick !
    ID=562418 / GEBRUIKER=211679
  • 2/6

    Leo Peeters WILRIJK (ANTWERPEN), 05 januari '10 om 18:33 Ongepast?

    Wat voor mens ben je wanneer je pas dan kunt genieten van een stukje vlees als het afkomstig is van een dier dat heeft MOETEN afzien?
    ID=562404 / GEBRUIKER=458230

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

kim clijsters nog niet bezorgd over enkelblessure
loeb wint openingsrally in monte carlo
favorieten stoten door naar kwartfinales

She

zonlicht voorkomt mentale problemen
de g spot bestaat niet
ann lemmens kapot van verdriet

Vakantie

met de mountainbike door zeeuws vlaanderen
dit zijn de voordelen van een all inclusive reis
5 tips voor een regendagje uit aan de belgische kust

Autonieuws

wellicht geen audi a1 cabrio wel q1
belgische kmo restaureert unieke auto voor mercedes
mitsubishi komt met nieuweling

Video's

  extern kanye west houdt van givenchy
  extern weinig griep in ons land
  extern koning albert komt minder buiten