100.000 of meer extra werklozen tegen eind 2009
31/03/'09
De Hoge Raad voor de Werkgelegenheid schat dat er tegen het einde van 2009 zeker honderdduizend nieuwe werklozen zijn in ons land. De Raad gaat daarbij uit van een inkrimping van de economie met 1,9 procent.
Indien er met die inkrimping wordt rekening gehouden zullen er dit jaar 59.000 banen verdwijnen. Daarnaast zijn er nog tienduizenden afgestudeerde jongeren die moeilijk aan de slag raken op de arbeidsmarkt.
Betere begeleiding
Indien de pessimistische prognoses kloppen en de economie krimpt met 2,5 procent zullen er nog meer jobs verloren gaan.
Vele werkgevers die zich genoodzaakt zien om te snoeien in banen zijn geneigd om hun ouder personeel op brugpensioen te sturen, maar dat raadt de raad af. Beter is het om goede begeleiding te voorzien zodat de werknemers makkelijker elders aan de slag raken.