Karen Fossum, Een andere voorkeur
23/04/'09
Geert D'Hulster
Een Konrad Sejer-thriller, staat er pal boven haar naam. Meteen is duidelijk dat de Noorse Karen Fossum is teruggekeerd naar haar (anti-)held, van wie de vele fans de drie vorige boeken verstoken bleven. In het achtste Sejer-avontuur, Een andere voorkeur, draait het verhaal om kindermisbruik, dat uitloopt op moord.
Tijdens een zondagse boswandeling vindt een merkwaardig echtpaar het ontzielde lichaam van een achtjarig jongetje, slechts gekleed in een shirt. Het onderzoek leidt Sejer naar het pedofiele milieu. Hij heeft weliswaar twee getuigen, die de dader hebben zien weglopen en de politie hebben gewaarschuwd, maar ondervraging van het stel levert weinig op. En Dan verdwijnt er opnieuw een jongen.
Van heel nabij laat Karen Fossum de lezers het onderzoek van Sejer en zijn team volgen. Ook deze zaak grijpt diep in in het leven van velen. Omdat Karen Fossum personen van vlees en bloed neerzet, raak je echt betrokken bij hun leed.
Anthos, 239p, 18,95 euro.