Airbus moet een op de drie A380s onderzoeken op scheurtjes
20/01
Belga financieel
Nieuwe problemen met de Airbus A380, het grootste passagiersvliegtuig ter wereld. De Europese vliegtuigbouwer Airbus moet 20 exemplaren aan de vleugels laten onderzoeken op scheurtjes. Het gaat om bijna een op de drie van de in totaal 67 toestellen die wereldwijd in dienst zijn. "Als het probleem niet gevonden en opgelost kan worden, kan het mogelijk de stabiliteit van het vliegtuig in het gedrang brengen", liet het Europese Agentschap voor de luchtvaartveiligheid EASA weten. De onderzoeken moeten de komende weken plaatsvinden.
De onderzoeken moeten gebeuren op alle toestellen die meer dan 1.300 starts en landingen achter zich hebben. Toestellen die meer dan 1.800 vluchten op de teller hebben staan, moeten binnen de vier dagen onderzocht worden.
Begin januari raakte bekend dat meerdere toestellen van de jumbojet scheurtjes vertoonden aan de vleugels. Aanvankelijk ging Airbus ervan uit het euvel bij de vierjaarlijkse onderhoudscontroles te kunnen verhelpen.