Heijmans zoekt koper voor Himmos
29/04/'09
Economie
De Nederlandse bouwgroep Heijmans gaat zich concentreren op zijn Nederlandse activiteiten. Alle buitenlandse vestigingen worden verkocht, met uitzondering van de Belgische infrastructuurbedrijven die zich toeleggen op wegenbouw en het aanleggen van kabels en leidingen. Dit betekent dat in ons land onder meer de Antwerpse projectontwikkelaar Himmos in het uitstalraam staat.
Heijmans heeft de voorbije jaren heel wat overnames gedaan. Daardoor bouwde het ook een hoge schuldenberg op. Nu de crisis toeslaat, krijgt het concern daarvan de weerbots en komt het in problemen om zijn leningen af te betalen.
Vorig jaar boekte Heijmans trouwens een verlies van 34 miljoen euro. De malussen van zaten vooral bij de Nederlandse bouw- en wegenbouwactiviteiten en bij de Belgische vastgoed- en bouwactiviteiten. Zo diende het concern in ons land een forse afwaardering te doen op vastgoedprojecten en werd de boekhoudkundige waarde van overgenomen ondernemingen 9 miljoen euro verlaagd.
Om zijn schulden terug te dringen, zet Heijmans ook een verkoopprogramma op stapel. Zo gaat het concern heel wat gronden die het heeft om bouwprojecten te realiseren verkopen. Ook gaan allee buitenlandse vestigingen de deur uit. Dat gebeurt vooral in het Verenigd Koninkrijk en Duitsland, maar ook in België. Hier blijven weliswaar de bedrijven die wegenwerken doen, evenals kabels trekken behouden. De andere staan wel op het verkooplijstje. Het gaat onder meer om de projectontwikkelaars Himmos (Antwerpen) en Heijmans vastgoed (Schelle) en de bouwbedrijven Heijmans Bouw (Bilzen) en De Coene Construct (Kortrijk).
Johan VAN GEYTE