woensdag, 23 mei 2012
aanmelden registreren
 12° / 26° Buien met onweer

Onduidelijkheid over toekomst dieselprijs

12/01 Economie De dieselprijs stijgt morgen opnieuw tot een recordhoogte. U betaalt dan voor een liter aan de pomp maximaal 1,55 euro. Hoe de dieselprijs verder zal evolueren, is nog onduidelijk.

Lees ook Alweer nieuw record voor dieselprijs

Volgens de Belgische Petroleum Federatie (BPF) hebben verschillende factoren een invloed op de prijs van diesel. De belangrijkste op die ogenblik zijn de koers van de euro, die enorm is afgezwakt tegenover de Amerikaanse dollar, en Iran, dat ermee dreigt de belangrijke straat van Hormuz af te sluiten.

Omdat er ook nog verschillende andere elementen meespelen, waagt de petroleumfederatie zich niet aan voorspellingen. Ook de mate waarin de economische groei zal vertragen, kan bijvoorbeeld het spel van vraag en aanbod beïnvloeden.

Zo blijft het prijsverschil tussen diesel en benzine alsmaar kleiner worden, zodat het voor automobilisten steeds interessanter wordt om toch voor een benzinewagen te kiezen.

Belga
Foto PhotoNews