woensdag, 23 mei 2012
aanmelden registreren
 11° / 28° Buien met onweer

"2012 wordt scharnierperiode voor Waalse economie"

10/01 Economie 2012 wordt een scharnierjaar voor de Waalse economie. Dat heeft Waals minister van Werk André Antoine dinsdag gezegd op een stand van zaken van de Waalse arbeidsbemiddelingsdienst Forem over de sociaal-eceonomische toestand van het gewest.

"Na goede cijfers in 2011, wordt dit jaar een scharnierjaar. De Waalse economie kan een slechte conjunctuur het hoofd bieden", aldus Antoine.

De werkloosheid in Wallonië daalde in 2011 met 2,4 procent, met momenteel 242.470 werkzoekenden. Het aantal faillissementen ging echter wel de hoogte in en bedroeg 2.999, ofwel een vermeerdering met 8 procent op een jaar tijd. Het gewest telt 993.185 loontrekkenden en 265.782 zelfstandigen.

André Antoine stelde zich voor 2012 vier doelstellingen: de ontwikkeling van de individuele begeleiding, actie gericht op kritieke beroepsgroepen, een grotere interregionale mobiliteit door taalopleidingen van het platform Wallangues en de evolutie van het aantal zelfstandigen.

De minister benadrukte daarnaast dat er moet worden nagedacht over de hulp aan werknemers ouder dan 50 en vormingen door universiteiten.

Belga

Alles over