woensdag, 23 mei 2012
aanmelden registreren
 11° / 28° Buien met onweer

Meer aanvragen voor Verwarmingsfonds

12/11/'11 Economie Door de hoge stookolieprijs merken de OCMW's een stijging van het aantal aanvragen voor de verwarmingstoelages van het SociaalVerwarmingsfonds. "Niet alleen leefloners, maar ook gezinnen uit hogere klassen vragen een toelage", zegt voorzitster Monica De Coninck (sp.a) van OCMW Antwerpen.

Het Sociaal Verwarmingsfonds komt via de OCMW's tussen in de betaling van de verwarmingsfactuur van mensen met een laag inkomen of een collectieve schuldenregeling. Vorig jaar deden 160.000 gezinnen een beroep op het verwarmingsfonds, ofwel een op de tien stookolieconsumenten. Zij ontvingen in totaal 25 à 26 miljoen euro aan toelagen, maar dat bedrag zal dit jaar wellicht oplopen. "Omdat het verwarmingsfonds bekender wordt, maar ook door de hoge brandstofprijzen", zegt De Coninck.

Opmerkelijk is dat ook gezinnen uit iets hogere klassen voor een toelage aanschuiven. "Het gaat al lang niet meer alleen om leefloners", aldus De Coninck. "De meeste aanvragen komen trouwens van een ouder en landelijker publiek, omdat zij traditioneel meer gebruik maken van stookolie."

Foto JVDP