donderdag, 24 mei 2012
aanmelden registreren
 14° / 29° Warmte-onweer

Saxo Bank opent Belgische zetel

27/10/'11 Economie Saxo Bank is nu niet alleen met wielrenners actief in ons land, de Deense bank is voortaan ook aanwezig met een eigen kantoor. De instelling mikt op beleggers die hun transacties via het internet uitvoeren.

Saxo Bank bestaat pas sinds 1992. Maar ze is sindsdien erg sterk gegroeid. Naar beurswaarde is ze al de tweede bank van Denemarken geworden. Per dag voert ze ook voor 20 miljard dollar aan transacties uit, goed voor 250.000 verrichtingen per dag.

De instelling heeft haar hoofdzetel in Kopenhagen. Filialen zijn er in het Verenigd Koninkrijk, Nederland, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Spanje, Tsjechië, Rusland Singapore, Japan, Cina en Dubai en dus nu ook in België.

Het Belgische filiaal heeft de juridische status van een bijkantoor. Dat maakt dat de klanten onder het waarborgsysteem van Denemarken vallen.

Wereldwijd telt Saxo Bank nu 200.000 particuliere klanten. Daarnaast maken nog 1.000 makelaars en 120 andere banken - onder eigen naam - gebruik van het transactieplatform van de instelling. Ze is vooral actief in het verhandelen van aandelen, munten en afgeleide producten. Zo verhandelt Saxo financiële producten die de klanten toelaten te speculeren op de wijzigingen in koersen van aandelen en munten, zonder die onderliggende waarden zelf te bezitten.

De naam Saxo Bank verwijst naar de middeleeuwse Deense monnik Saxo Grammaticus. Die wordt beschouwd als de eerste Deense geschiedschrijver die de volledige geschiedenis van de Deense oudheid heeft beschreven.

Saxo Bank is in handen van de oprichters Kim Fournais en Lars Seier, die elk 30% bezitten. Voorts heeft TPG Capital ook 30%. Ten slotte is nog 8% eigendom van het personeel, 2% zit verspreid.


De Belgische zetel van Saxo Bank start met 4 werknemers.

JVG

Foto: Photonews

Alles over

Reageer als eerste op dit bericht