Voedselprijzen in Chili verdrievoudigd door plunderaars
04/03/'10
Na de aardbeving en de daaropvolgende tsunami in Chili drijven plunderaars de prijzen voor voedsel en brandstof op. Die zouden nu al drie keer zo hoog zijn.
Georganiseerde bendes plunderen massaal winkels en verkopen de goederen vervolgens tegen woekerprijzen. Volgens een bron moeten inwoners voor een zak bloem, dat normaal zo'n 21 euro kost, nu al 70 euro betalen.
Woensdag riep de Chileense president Michelle Bachelet op om geen voedselreserves aan te leggen. Op die manier kan het eten worden verdeeld. Bachelet erkent wel dat de voedselhulp in bepaalde regio's lang op zich laat wachten. Oorzaak zijn de beschadigde wegen en ingestorte bruggen.
Dodenbalans
Intussen laten de autoriteiten in het Zuid-Amerikaanse land weten dat het aantal slachtoffers tot 802 is opgelopen. Vermoed wordt dat de dodenbalans nog zal stijgen. Er zijn immers nog steeds heel wat mensen vermist.