Guatemala wil ex-president niet zomaar uitleveren aan VS

05/02/'10 Moet Alfonso Portillo, de voormalige president van Guatemala, in de VS of in eigen land voor de rechter komen? De arrestatie van de man vorige week ontketende een heftig debat. Portillo wordt beschuldigd van fraude.

Door een tekort in de elektriciteitsproductie krijgt het Venezolaanse binnenlands dagelijks met stroompannes te maken. De hoofdstad Caracas werkt aan een plan om stroomlevering aan grote commerciële centra, fabrieken en andere grootverbruikers te rantsoeneren.

Een Cubaanse missie onder aanvoering van vicepresident Ramiro Valdés "zal ons helpen het elektriciteitsprobleem, dat zij vroeger ook gehad hebben, op te lossen", kondigde de Venezolaanse president Hugo Chávez aan.

De oppositie ervaart de aanwezigheid van Ramiro Valdés als "een belediging voor de ingenieurs aan de Venezolaanse universiteiten, aan de capaciteit van onze universiteit", zoals Enrique Márquez, ondervoorzitter van Un Nuevo Tiempo, het formuleerde. Venezuela verzaakt aan zijn soevereiniteit, aangezien Cuba ook al bijspringt in het Venezolaanse leger en in de beveiliging van de president zelf, zegt Márquez.

Cubanisering

Volgens Latijns-Amerikaanse diplomaten in Caracas telt het land ongeveer veertigduizend Cubaanse ontwikkelingswerkers, de helft in de gezondheidszorg, de andere via tweehonderd bilaterale samenwerkingsakkoorden, waarin bedrijven, ministeries en andere overheidsinstanties betrokken zijn.

De voorzitter van het College van Ingenieurs van Venezuela, Enzo Betancourt, zegt dat "hier voldoende professionele en technische capaciteit is, veel meer dan in Cuba. Wat de president doet, is de cubanisering van de elektriciteitsenergie."

José Aller, die aan ingenieurstudenten doceert aan de Simón Bolívar-universiteit in Caracas, aanvaardt de aanwezigheid van de Cubanen wel. "Ook al hebben we hier bekwame mensen, we mogen de hulp van experts uit andere landen niet afwijzen. We onderhouden contacten met Fransen, Amerikanen, Duitsers en Brazilianen, vooral die laatste omdat die grote ervaring hebben met waterkrachtcentrales."

RP (IPS)



Bekijk alle artikels binnen buitenland

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Guatemala wil ex-president niet zomaar uitleveren aan VS'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

ann wauters tekent bij wnba team seattle storm
kbvb beslist morgen 14u over bekerduel tussen lierse en lokeren 2
gaat bekerduel lierse lokeren door kbvb beslist morgen

She

vier bekende vrouwen geven zich bloot voor ook getest op mensen
huldiging peter goossens in extremis afgeblazen na ongeval
actrice lotte pinoy zwanger op rode loper

Vakantie

elfstedentocht gekte bereikt ook hotels
romantiek all in en adults only in mexico
cruisetoerisme in belgie neemt steeds toe

Autonieuws

nissan invitation concept
twee vrouwen op drie krijgt stress van dit winterweer
mercedes sketcht citan

Video's

  extern aardbeving doodt 13 filipijnen
  extern welke doping nekte contador
  extern kasteelheer had grote schulden