De Gucht neemt 'hoffelijke gesprek' Vanackere met Kabila op de korrel

de gucht neemt hoffelijke gesprek vanackere met kabila op de korrel

24/01/'10 Minister van Buitenlandse Zaken Steven Vanackere (CD&V) had enkele dagen geleden een gemoedelijk onderhoud met de Congolese president Joseph Kabila. Europees Commissaris Karel De Gucht (Open Vld), die door zijn extreme uitspraken niet meer welkom is in de gewezen Belgische kolonie, vindt het een farce.

"Ik vind het een onvoorstelbaar drama wat zich afspeelt in Congo", doelde de liberaal in De Zevende Dag op de vele verkrachtingen en corrupte praktijen in het land "Ik zou het als mens niet over mijn hart kunnen krijgen om met Kabila een aangenaam gesprek met een glas bier te hebben".

STANDPUNT: Heeft België nog een Congobeleid?

"Niet plat op de buik"

Vanackere gaf eerder wel al een sneer naar De Gucht. Op zijn rondreis door Centraal-Afrika zei ie dat hij interessante mensen had ontmoet. "Het is niet aan een Belgisch minister om diploma's te gaan uitreiken." De Gucht beweerde eerder dat er in Congo geen degelijke politieke gesprekspartners zijn en dat ontwikkelingssamenwerking zo zinloos was geworden.

De CD&V-minister ontkent dat hij plat uit de buik is gegaan voor Kabila. Tijdens de "hoffelijke" ontmoeting werd naar eigen zeggen geen enkel onderwerp gemeden.



Bekijk alle artikels binnen buitenland

ReactiesWat vind jij?

  • 3/3

    Boerke Naas MOL, 25 januari '10 om 08:53 Ongepast?

    Neen, neen Adeline, De Gucht heeft als politicus nog ergens een geweten, wat op zich al zeer raar is. Bovendien is hij heel wat moediger dan de "lamme goedzakken" die nu de plak zwaaien en weet ik voor welke reden in het stof kruipen voor een dictator. (zoals ze trouwens ook voor de vorige deden, dus er zal daar wel wat te rapen zijn zeker ?)
    ID=575518 / GEBRUIKER=340980
  • 2/3

    marc darcy ANTWERPEN, 24 januari '10 om 14:13 Ongepast?

    Walgelijk! Maar, als je geen lef om te zeggen waar het op staat, heb je ook de lef niet om toe te geven dat je wél plat op de buik gaat natuurlijk. CD&V-minister: shame on you.
    ID=575150 / GEBRUIKER=869126
  • 1/3

    Adeline Henderix DEURNE (ANTWERPEN), 24 januari '10 om 14:10 Ongepast?

    De Gucht denkt nog steeds dat hij de uitvinder van het warm water is.Het zijn net zulke idioten als hij die overal voor spanningen zorgen en voor oorlogen.
    ID=575145 / GEBRUIKER=387991

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

leye probeert het opnieuw bij zulte waregem
topspeler juantorena trentino uitgefloten na onderhandse opslag video
westerlo versterkt zich met duitser felix luz

She

7 op 10 vindt orgasme partner belangrijker dan eigen hoogtepunt
stromae promoot belgisch modemerk
peter goossens betrokken bij ongeval

Vakantie

logeren aan de amsterdamse herengracht
koop je eigen hotelkamer aan de kust
een en al champagne op valentijn

Autonieuws

van roestbak tot rallywagen de afbraak
video eigenaar van rolls royce cabriolet laat dak open tijdens plensbui
foto s hyundai ix45 uitgelekt

Video's

  extern winter doodt in oost europa
  extern de staking vanuit de lucht
  extern toch kruispunten geblokkeerd