Geweld in Nigeria laait op

geweld in nigeria laait op

21/01/'10 Bij religieus geweld in de Nigeriaanse stad Jos zijn tientallen doden gevallen. Rond de stad zijn er nog steeds schermutselingen tussen christenen en moslims.

Volgens de lokale bevolking begonnen de gevechten zondag in een christelijke buurt waar een moskee gebouwd werd. De regering zegt dat er twintig doden zijn gevallen, maar volgens de leiders van de strijdende facties zou dat cijfer vele keren hoger liggen.

In Jos zijn de straten verlaten en de winkels gesloten. "In de stad zelf zijn de gevechten voorbij, maar we horen nog schoten uit de dorpen in de rand van de stad", zegt Muhammad Tanko Shittu, een medewerker van een moskee. "We verwachten dat er vandaag nog meer lijken gebracht zullen worden."

Extra soldaten

De Verenigde Naties en de mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW) hebben hun bezorgdheid uitgedrukt over de situatie in Jos. Nu extra soldaten de straat opgaan om de situatie onder controle te houden, roept HRW het Nigeriaanse leger op tot extra voorzichtigheid.

Volgens Charles Dokubo van het Nigeriaans Instituut voor Internationale Zaken is er niet enkel een religieus aspect aan de gevechten. "Er zijn twee gemeenschappen: degenen die zichzelf de inwijkelingen noemen en de degenen die zichzelf als inheems zien. De crisis is begonnen met de vorming van een lokale overheid." Daarbij zouden teveel posten naar de ingeweken moslimbevolking zijn gegaan. De spanningen lopen al langer op over de verdeling van banen tussen beide groepen.

Volgens Professor Kabiru Mato van de Universiteit van Abuja heeft religie zelfs weinig te maken met de echte oorzaken van het geweld: een combinatie van sociale spanningen, economische malaise en politieke frustratie. "Op zijn zachtst gezegd faalt het beleid in Nigeria", zegt hij. "Het is een uiting van het ernstige economische probleem in Nigeria en van de instorting van de rechtstaat."

JG (IPS)

Bekijk alle artikels binnen buitenland

ReactiesWat vind jij?

  • 1/1

    Leo Peeters WILRIJK (ANTWERPEN), 22 januari '10 om 07:11 Ongepast?

    Ik lees: Volgens Professor Kabiru Mato van de Universiteit van Abuja heeft religie zelfs weinig te maken met de echte oorzaken van het geweld --- LP: Oorzaken genoeg: racisme, economische malaise, politieke frustratie, sociale spanningen, falend beleid, maar... met religie heeft het niets te maken, ho néé! --- Zo lang we niet inzien dat gelijk welke fundamentalistische godsdienstbeleving de oorzaak is van bijna alle kwaad, zal de wereld er niet beter op worden.
    ID=573658 / GEBRUIKER=458230

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

wallonie wil duidelijkheid over toekomst francorchamps
vincent kompany city vier wedstrijden geschorst
justice wamfor komt middenveld antwerp versterken

She

brigitta callens ik probeer niet alle kamasutrastandjes uit
ultieme wastips voor je haar
1 op 3 belgen beeindigt relatie door slechte seks

Vakantie

dit vinden we irritant in hotels
laat het lot je vakantiebestemming bepalen
brussels airport schaft kiss ride af 2

Autonieuws

ford ecosport is nieuwe compacte suv
pikante kalender met auto s en playmate video
zeven kanshebbers voor auto van het jaar

Video's

 
  extern assad regeren met ijzeren hand
  extern geen roos voor ellen