Lujo is nieuw dodelijk virus vergelijkbaar met Ebola

nieuw dodelijk virus aangetroffen in afrika

14/09/'09 In zuidelijk Afrika is een nieuw, uiterst dodelijk virus aangetroffen. 80 procent van de mensen die ermee in contact komen, overleven het niet.

Dat heeft dokter Nivesh Sewlall van de Universiteit van Witwatersrand in Johannesburg zondag bekend gemaakt op een congres in San Francisco. Het virus is Lujo genoemd, een samentrekking van Lusaka en Johannesburg, en werd al in 2008 ontdekt. Het veroorzaakt, net als het Ebolavirus, inwendige bloedingen. De eerste symptomen zijn koorts, spierpijn, huiduitslag, gevolgd door diarree en leverfalen.

Verpleegster overleeft

De eerste mens bij wie het virus werd vastgesteld, was een toeristengids uit Lusaka in Zambia. De gids overleed en ook drie mensen die haar hadden verzorgd. Een verpleegster die met het virus besmet raakte, haalde het dankzij behandeling met onder meer het antivirale middel ribavirine. Het duurde bijna een volledig jaar voordat ze was hersteld.

De herkomst van het virus is onbekend. De onderzoekers gaan ervan uit dat besmetting via contact met bloed of andere lichaamsvloeistoffen gebeurt. Het virus verspreidt zich niet via de lucht.



Bekijk alle artikels binnen buitenland

Reacties

Er zijn nog geen reacties op 'Lujo is nieuw dodelijk virus vergelijkbaar met Ebola '.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Sport

club brugge naar groepsfase europa league na winst tegen minsk
loting champions league ajax treft ac milan en real
michael morkov bereidt zich voor niets voor op vuelta

She

het leven zoals het is madonna s kinderen
zo draag je roze zonder tuttig te lijken
franse dieetgoeroe michel montignac 66 overleden

Autonieuws

concept krachtige ford focus in parijs
de nieuwe mercedes cls onthuld

Video's

  extern 500 agenten voor gent feyenoord
  extern meer geweld tegen buschauffeurs
  extern gesprekken over bhv opgeschort