"Wat bezielt Leterme in het Fortisdossier?"

wat bezielt leterme in het fortisdossier

17/12/'08 De vraag wat de regering bezielt in het Fortisdossier klinkt steeds luider. Premier Leterme probeert het arrest dat de verkoop bevriest en de aandeelhouders wil laten beslissen, langs juridische weg tegen te gaan. ”Dat is volstrekt onbegrijpelijk”, zegt professor economie Paul De Grauwe van de KU Leuven, daarin bijgevallen door andere deskundigen.

”Dit was een kans voor de regering om terug te komen op de rampzalige verkoop en te doen wat alle andere landen hebben gedaan met noodlijdende banken: een voorlopige nationalisering en dan werken aan een betere oplossing. In plaats van een uitverkoop voor een appel en een ei aan het buitenland, waar alleen de Fransen en de Nederlanders beter van worden”, zegt De Grauwe (foto onder).

”Je komt dan misschien terug op de afspraak met BNP Paribas, maar je kan je beroepen op het arrest van het hof van beroep. Je moet daar toch wat machiavellistisch (het doel heiligt de middelen, red.) in zijn. De belangen van de Belgische aandeelhouders wegen toch zwaarder dan die van een Franse bank die een gouden zaakje kan doen?”

Waarom de regering dat dan niet doet? ”Dat is voor mij een raadsel. Misschien wil ze geen gezichtsverlies lijden? Of wil een liberaal als Reynders (federaal minister van Financiën, red.) absoluut niet van een nationalisering weten? Het argument dat dit zou leiden tot chaos en crisis, is in elk geval onzin.”

Gemiste kans

Ook Ivan Van De Cloot, de gezaghebbende hoofdeconomoom van het onderzoeksinstituut Itinera spreekt van ”een gemiste kans.” ”We moeten de rechter van het hof van beroep op onze blote knieën danken. De situatie van Fortis is stabiel, we kunnen er weer een Belgisch project van maken en aandeelhouderswaarde creëren.”

In het weekblad Knack zegt Koen Algoed, professor economie aan de Hogeschool- Universiteit Brussel: ”BNP Paribas is echt niet de beste oplossing voor Fortis. Men zou het beste de tijd nemen om alle mogelijkheden te bestuderen.”

Galerij

Bekijk alle artikels binnen binnenland

Reacties

  • 25/25

    Erik S HEPPEN, Ongepast?

    Mensen die hun eigen streefdoel verloochenen daar kun je weinig belang aan hechten. Christelijk ( het kwade kennen om het goede te doen) Niet telkens de mens voor verdrongen feiten stellen en naar de mond van het rijke spreken, maar nuchter en overdachte oplossingen die de mens de twijfel ontneemt zo we in vertrouwen naar elkaar de toekomst die er niet zo goed uit ziet als een volk beleven.. De heiden, die met ijzeren vuist de mens terug naar de waarheid brengt is deze zeker niet. Mens-dom we zeggen het wel, maar geloven we het?

    ID=272409

  • 24/25

    Dikka Bertha, Oelewappergem EVERGEM, Ongepast?

    interessante link : **** . img201.imageshack.us/img201/3653/fortisyeswecan4vk4. jpg Wel de nutteloze spaties voor of achter een punt weglaten anders kon ik de link niet posten.

    ID=272400

  • 23/25

    herwig laenen VORSELAAR, Ongepast?

    Terwijl het voetvolk raast en tiert blijft het wachten op realistische voorstellen van VB, LDD en N-VA om de huidige financiële en economische crisis aan te pakken. Gewoon maar zeggen dat de huidige regering het niet goed doet volstaat helaas niet om de problemen op te lossen.

    ID=272342

  • 22/25

    Recht Door Zee BORNEM, Ongepast?

    Nog even en FotIS wordt FortWAS.

    ID=272329

  • 21/25

    herwig laenen VORSELAAR, Ongepast?

    De door professor De Grauwe zozeer toegejuichde nationalisering blijkt toch ook niet de mirakeloplossing te zijn. In Nederland vragen de aandeelhouders van het genationaliseerde Fortis Nederland 'wonderminister' Wouter Bos om een schadevergoeding van 11 miljard euro. 't Is dus niet enkel in België dat beleggers die zwaar gegokt en verloren hebben op de beurs graag hun verliezen door de overheid zouden gecompenseerd zien.

    ID=272319

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Sport

sven nys domineert kasteelcross
baseggio ik zal genezen en opnieuw voetballen
standard is bezig met transfer pocognoli

She

miley cyrus wil huwelijken plannen
journaliste gebruikt photoshop om actrice te beledigen
verloofde bedriegt amy winehouse met minderjarige travestiet

Autonieuws

honda cr z is eerste hybride tweezitter
renault kangoo nu ook in tomtom edition
citroen ds2 wordt kleine broertje ds3

Video's

  extern nieuws flash 23 01 2010 16u
  extern drama in fabeltjesland herdacht
  extern dendermonde ziet nog steeds af