Lijst Dedecker steekt Vlaams Belang voorbij

lijst dedecker steekt vlaams belang voorbij

03/10/'08 Lijst Dedecker wordt groter dan Vlaams Belang. Bovendien is stichter Jean-Marie Dedecker de populairste politicus in Vlaanderen. Dat blijkt uit een peiling in opdracht van La Libre Belgique en RTL-TVI.

Lijst Dedecker is de grote winnaar van de huidige politieke en economische crisis en kan rekenen op de steun van 15,4 procent van de ondervraagden. Bij de verkiezingen van 2007 haalde de partij nog maar 6,5 procent van het kiezerskorps binnen.

Jean-Marie Dedecker wordt bovendien de populairste politicus van Vlaanderen. Vier op de tien ondervraagde Vlamingen geeft aan dat Dedecker in de komende maanden een belangrijke rol moet spelen.

Leterme struikelt

Minister-president Kris Peeters (36 procent) belandt op de tweede plaats en Guy Verhofstadt (34 procent) staat op drie. Premier Yves Leterme tuimelt van de eerste naar de vierde plaats en moet het stellen met 32 procent.

Vlaams Belang ziet zijn aanhang afnemen tot 15,3 procent. CD&V (20,5 procent) verliest fors, maar blijft de grootste Vlaamse partij. N-VA (5,8 procent) belandt net boven de kiesdrempel. Open VLD, Sp.a en Groen! blijven ter plaatste trappelen.

De driemaandelijkse enquête werd eind september uitgevoerd door Ipsos. Het bureau ondervroeg 2000 meerderjarigen, waarvan 750 Vlamingen, 750 Walen en 500 Brusselaars.

Bekijk alle artikels binnen binnenland

Reacties

  • 3/3

    Luc Van der Schoepen BRASSCHAAT, Ongepast?

    Ooit al eens een peiling gelezen in de krant waar het Vlaams belang in zou groeien? Ikke niet. Ik heb al wel meegemaakt dat ik her en der een peiling zag waar dat wel het geval was maar hier werd nooit iets over gepubliceerd. La Libre Belgique en RTL-TVI zijn dan ook niet de meest Vlaams gezinden en weten dus wel en waar zij moeten polsen. aan mij werd niks gevraagd. in ieder geval er wordt doordacht een sfeer gecreëerd om de mensen op andere gedachten te brengen. Als ik zie hoeveel moeite men doet om het Vlaams Belang te kelderen dan lijkt me de schrik er goed in te zitten. Dan maar een buldog lanceren die zweert bij het koningshuis en bij de transfers. daar zijn de mensen nu eens met geholpen sé.

    ID=327465

  • 2/3

    John De Wit BERCHEM (ANTWERPEN), Ongepast?

    En de geschiedenis herhaalt zich en herhaalt zich enz.

    ID=215720

  • 1/3

    tom victor SCHOTEN, Ongepast?

    Mooie peiling. 115 mensen stemmen op LDD. Geef mij dan maar de peiling die stelt dat 500.000 kiezers CD&V de rug toe keren. Terminus

    ID=215713

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Sport

fc twente verliest leiding na 107 dagen aan psv
greipel haalt twee op twee in tour down under
keisse en bartko stranden op tweede plaats in zesdaagse van bremen

She

kate moss stapt in huwelijksbootje
beckham volgt kooklessen

Autonieuws

elektrisch rijden is niet goedkoper en niet emissievrij
infiniti met naaktmodellen op autosalon van brussel
exclusieve ejs climax op onze stand op brusselse autosalon

Video's

  extern nieuws flash 20 01 2010 7u
  extern nog geen oplossing voor ab inbev
  extern online de oorlog herdenken