In het West-Vlaamse Koksijde spreekt men Nederlands

in het westvlaamse koksijde spreekt men nederlands

09/02/'09 Er zijn klachten over het taalgebruik in de gemeente Koksijde. Verenigingen die in een gebouw van de gemeente vergaderen moeten Nederlands spreken. Niet noodzakelijk algemeen beschaafd, maar zeker geen Frans.

Want dat was het geval tijdens vergaderingen van de Yacht Club in deelgemeente Sint-Idesbald. Tijdens vergaderingen werd daar blijkbaar een aardige mond Frans gesproken en dat ontlokte klachten.

Reglement

De gemeenteraad heeft nu een reglement opgesteld. In gebouwen die eigendom zijn van de gemeente Koksijde is de voertaal Nederlands.

Galerij

Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 26/26

    Georges Daverveldt CAGAYAN DE ORO, Ongepast?

    Vives les belges. Je doet maar. Enkel hoop ik dat je Frans beter is dan wat er uit je ondertekening bij je reacties blijkt. Vives zijn vissen met giftige stekels. Voor zover ik weet kunnen die noch lezen noch schrijven. Vivent les Flamands!
    ID=324690 / GEBRUIKER=338275
  • 25/26

    rony stokart ANTWERPEN, Ongepast?

    Goed gezien Nadine Proost, en het volkomen met je eens. We spreken ons in vijftig jaar...
    ID=324578 / GEBRUIKER=347507
  • 24/26

    margot Thiesen Margot MORTSEL, Ongepast?

    vive les belges:ofwel ben je een te grote stommerik en idioot ofwel heel onbeschoft tegenover ons vlamingen In Vlaanderen Vlaams of van mij ook Nederlands,als je hier woont. Dat frans duits of engels laten we aan de vlaamse kust over aan de touristen en daar heeft niemand iets tegen.
    ID=324492 / GEBRUIKER=189623
  • 23/26

    richard gauthier BORGERHOUT (ANTWERPEN), Ongepast?

    Ik kan mij best voorstellen dat mensen in een yachtclub graag hun taal spreken.Maar ik kan mij best voorstellen dat men 20Km verder,over de grens in Frans-Vlaanderen, in een yachtclub geen Vlaams moet spreken.Dat is nu iets dat je van franstaligen niet kan vragen.Dat "boerentaaltje" dat kun je ons niet opleggen!Wel in Koksijde komen wonen omwille van de minimale gemeentelasten.De zee en het zeilen is een welgekome reden maar die taal van onderontwikkelden dat is een stap tever!
    ID=324470 / GEBRUIKER=345154
  • 22/26

    Nadine Proost SCHOTEN, Ongepast?

    Jongens toch, wat een gezeur om niets ! Binnen 50 jaar is dit probleem misschien vanzelf opgelost en hebben we nog maar één voertaal : het arabisch.
    ID=324468 / GEBRUIKER=351093

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

thiago motta van inter naar psg
muur krijgt hoofdrol in eneco tour
olivier rochus maatje te klein voor kohlschreiber

She

sofie dumont stopt met goe gebakken
waarom een designjas 1 200 euro kost
website doet cadeaus van exen van de hand

Vakantie

britse toeristen mogen vs niet binnen na terroristische tweets
bed bike maakt zijn opmars in montenegro
culturele mix van jong en oud in lissabon

Autonieuws

eerste teaserfoto nieuwe viper
facelift bmw 7 reeks gespot
vrouwen zijn beter in het parkeren dan mannen 2

Video's

  extern zoe 8 is echt gitaarwonder
  extern 1000 asielzoekers in de kou
  extern fiscus doet 75 000 controles