Verwijdering van illegalen met een vijfde gedaald in drie jaar
08/06/'10
Binnenland
Onder de voorbije regering is het aantal gedwongen verwijderingen van illegalen uit het land met 20% gedaald tot 3.443 in 2009. Het aantal asielaanvragen steeg dan weer met 55 procent tot 17.186. Dit jaar waren er al 7.168.
Het aantal meervoudige asielaanvragen steeg tot een vierde van het totaal aantal aanvragen, maar sinds de regering einde december besloot dat je na drie asielaanvragen geen materiële steun meer krijgt, zakte het tot 18 procent van het totaal einde mei 2010.
Het aantal erkende asielzoekers steeg aanvankelijk, maar zakte daarna weer. In 2007 bedroeg het 22,5 procent van de aanvragen, in 2009 24,5 procent, in 2010 (tot einde mei) 18 procent.
Het regeringsbeleid over asiel- en migratie stond de voorbije legislatuur in het teken van de regularisatie van illegalen en van de overvolle asielcentra. Van de eisen van de Vlaamse partijen (verstrenging van de snel-Belgwet, strengere criteria voor gezinshereniging, opvoeren van de strijd tegen de schijnhuwelijken en het misbruik van studentenvisa, economische migratie...), die in het regeerakkoord nog allemaal gekoppeld waren aan de regularisatie van illegalen, kwam niets in huis.
Een volledige evaluatie van het asiel- en migratiebeleid van de vorige regering vindt u op de expertenpagina van John De Wit.
JDW