Bracke en De Wever oneens over aanpak BHV

bracke en de wever oneens over aanpak bhv 2

15/05/'10 De splitsing van de kieskring Brussel-Halle-Vilvoorde moet opgelost worden in een brede onderhandelingsronde over de staatshervorming. Dat zei Siegfried Bracke (N-VA) vrijdagavond op Kanaal Z. Daarmee deelt hij de mening van voorzitter Bart De Wever, die BHV zonder onderhandelingen wil splitsen, niet.

"Je zal dat in een groter pakket moeten steken, maar ik denk dat je uitgerekend op dat punt eigenlijk niet kunt toegeven, op de klassieke lepel suiker waar de voorzitter van mijn partij ooit heeft over gesproken na", reageerde Bracke op de vraag hoe de splitsing gerealiseerd moet worden.

Volgens hem kunnen de Franstaligen best overtuigd worden. "Als je de andere kant kan overtuigen dat er een win-win gemaakt kan worden, en dat de taart groot genoeg is om daar een win-win van te maken, dan denk ik dat het niet onmogelijk is."

Bracke noemt BHV "eigenlijk een sociaal probleem". "Mensen voelen zich er niet goed, dat is verfransing. Je màg daar niet op toegeven", besluit hij.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 9/9

    xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx ANTWERPEN, 16 mei '10 om 20:48 Ongepast?

    De boel is al aan het "verbracken". De zaak van binnenuit verrotten is een rode communistische formule. Dat is voor Bracke geen ongekende strategie. BHV is ons recht en daar wordt niet over gekoehandeld. Stemmen in respect voor de democratie. Punt.
    ID=651207 / GEBRUIKER=914780
  • 8/9

    Willy Vandersteen ANTWERPEN, 16 mei '10 om 14:58 Ongepast?

    Ik vind dat elke keer de Walen achter geld komen zeuren, we een staatshervorming moeten vragen. Geen geld zonder dat ze iets toegeven in dergelijke dossiers.
    ID=651038 / GEBRUIKER=341473
  • 7/9

    willy van walleghem BRUGGE, 16 mei '10 om 13:39 Ongepast?

    Was ook niet bijster gelukkig bij de aankondiging van de carrièreoverstap van Bracke van de journalistiek naar de politiek. Hij zou best eens kunnen uitgroeien tot een revival van "het paard van Troye". Koen Meulenaere vertolkte het plastisch in zijn steeds weer sublieme column. "Wij waren van plan de trouwe lezers van Bladspiegel op te roepen om voor n-va te stemmen.Komt die clown van een De Wever zijn nieuwste troef toch niet voorstellen zeker:Siegfried Bracke!Welnu :nooit,voor geen miljoen,niet eens met een geweer tegen de borst,stemmen wij op een partij die Siegfried Bracke als kandidaat heeft.Nie und nimmer". Leuke kolder....zou het geen profetie kunnen zijn? Zijn probleem bij de VRT had hij m.i.beter bij Vlaams Belang kunnen oplossen. Ben er als n-va stemmer niet gerust op.
    ID=650978 / GEBRUIKER=339450
  • 6/9

    Kamil Van Keer TSENOVO, 16 mei '10 om 11:09 Ongepast?

    Bracke binnenhalen was niet nodig.Men heeft hier een kleine flater begaan.Alles liep perfect en N-VA stevende op een grote overwinning af.Hopelijk vergeeft de kiezer dit kleine foutje en behaalt N-VA een nooit geziene score.
    ID=650840 / GEBRUIKER=431328
  • 5/9

    Leon Gorissen WATERMAAL-BOSVOORDE, 16 mei '10 om 09:45 Ongepast?

    Ik vrees dat met het binnenhalen van S. Bracke, Bart De Wever de rol van Priamus toebedeeld zal krijgen.
    ID=650772 / GEBRUIKER=967964

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

stvv huurt aanvaller rossini van zulte waregem 2
lokeren wint met kleinste verschil van lierse in halve finale beker 3
lokeren wint met kleinste verschil van lierse in halve finale beker

She

sofie dumont stopt met goe gebakken
waarom een designjas 1 200 euro kost
website doet cadeaus van exen van de hand

Vakantie

britse toeristen mogen vs niet binnen na terroristische tweets
bed bike maakt zijn opmars in montenegro
culturele mix van jong en oud in lissabon

Autonieuws

toyota s bikini babes wie wil daar niet op zitten video
eerste teaserfoto nieuwe viper
facelift bmw 7 reeks gespot

Video's

  extern asielzoekers in de kou
  extern druk bij verwarmingsinstallateur
  extern winter in de hoge venen