Treinbestuurders krijgen extra les over rode seinen

treinbestuurders krijgen extra les over rode seinen

19/03/'10 Steeds meer treinbestuurders negeren rode seinlichten. Daarom organiseert de NMBS een verplichte opleidingsdag 'voorkomingsbeleid seinvoorbijrijding'.

De bijkomende opleiding moet ervoor zorgen dat de treinbestuurders bewust worden van de gevaren en minder rode seinen negeren. Op die manier kunnen treinongevallen voorkomen worden. Tijdens de opleidingsdag zal de noord-zuidverbinding in Brussel nadrukkelijk bekeken worden.

Extra begeleiding

Na de treinramp in Buizingen wil de NMBS ook de volledige opleiding voor treinbestuurders verstrengen. Vorig jaar werd deze nog ingekort van 250 tot 200 dagen.

De spoorwegmaatschappij gaat daarom beginnende treinbestuurders gedurende de eerste twee jaar extra te begeleiden. De machinisten zullen onder meer beschikken over zes dagen waarop ze gebruik kunnen maken van een ervaren instructeur die met hen meereist.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 5/5

    Ron d' Este BORGERHOUT (ANTWERPEN), 19 maart '10 om 11:31 Ongepast?

    Niet alleen de treinbestuurders, maar ook de autobestuurders negeren meer en meer de rode lichten. Het lijkt wel een plaag!
    ID=612770 / GEBRUIKER=275603
  • 4/5

    Leo Peeters WILRIJK (ANTWERPEN), 19 maart '10 om 10:09 Ongepast?

    Extra les over rode seinen? --- Dat zulke elementaire zaken nog uitgelegd moeten worden. --- Om schaamrood van te worden.
    ID=612702 / GEBRUIKER=458230
  • 3/5

    francis sneyers BRECHT, 19 maart '10 om 10:04 Ongepast?

    "en minder rode seinen negeren....." Ik dacht altijd als treinreiziger dat de machinisten nooit rode seinen negeerden, zoals ik ook nog nooit door een rood licht heb gereden met de wagen. Maar blijkbaar is men al heel gelukkig als ze minder rode seinen zouden negeren !!! Dan zal ik mij maar terug met de wagen verplaatsen, dan heb ik meer kans om mijn pensioenleeftijd te halen denk ik ....
    ID=612700 / GEBRUIKER=462131
  • 2/5

    gaston verduyckt BURCHT, 19 maart '10 om 10:00 Ongepast?

    de treinbestuurders kenne die dat dan niet rood niet doorrijden of zijn dat die autobestuurders die ik altijd door het rood zien rijden macht der gewoonte zeker
    ID=612696 / GEBRUIKER=7006
  • 1/5

    Erik Roelans VOORT, 19 maart '10 om 09:10 Ongepast?

    Is het zo dat anno 2010 hier bij de spoorwegen alles nog manueel is? Er bestaat iets zoals automatisatie maar ik kan me weer voorstellen dat dit niet bestaat in Belgie, er worden audits gedaan om het aantal verkeersborden te tellen maar zoiets primair als een rood licht te automatiseren is er niet; maar ik verschiet van niks meer in dit land.
    ID=612658 / GEBRUIKER=353075

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

vermaelen ziet arsenal met 7 1 winnen
standard neemt in lier revanche voor bekeruitschakeling 2
standard neemt in lier revanche voor bekeruitschakeling

She

meiden zijn bang van orale seks
met een incestrelatie tussen broer en zus heb ik geen problemen
siegfried bracke weer even journalist veel gezelliger dan bij vrt

Vakantie

zorgeloos op skivakantie vertrekken
wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app

Autonieuws

kia track ster concept
een keer teveel fout geparkeerd
skoda citigo nu ook als vijfdeurs

Video's

  extern retie 18 graden koudste plek
  extern naast ellende ook ijspret
  extern preventief strooien of niet